Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Miliardář Karel Janeček vytáhl do boje s koronakrizí: S Lilií nabízejí pomoc samoživitelkám

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Koronakrize
Jak tráví miliardáři svůj čas v koronakrizi? Matematik a podnikatel Karel Janeček (47) a jeho partnerka Lilia Khousnoutdinova (32) si na nedostatek financí nebo nemožnost pracovat stěžovat rozhodně nemohou. Jejich vyjádření pro eXtra.cz ale potvrzuje, že jim současná situace není ukradená. Různá nařízení kritizují také vzhledem k tomu, že se snaží vcítit do kůže lidí, jejichž životní poměry nejsou zdaleka tak růžové.

“Naše rodina není v depresi. Jsme na tom dobře, ale uvědomuji si, jak strašlivý může být život pro lidi, kteří na tom nejsou tak jako my a žijí v jednom bytě dva plus jedna se dvěma dětmi,” říká Karel Janeček (47), který považuje za příšerné také to, že děti nemohou do školy a štve ho strašlivý dopad opatření na celou společnost. “Nechci si stěžovat za sebe. Naše rodina je na tom dobře, můžeme i cestovat. Teď jsme byli třeba na Zanzibaru v resortu Zuri,” popisuje miliardář, který ovšem po návratu z dovolené nezahálí a pracuje od rána do večera. Když se mu vyskytne nějaká volná chvíle, tráví čas s rodinou například v mimopražském sí­dle.

“Máme tam tak velkou zahradu, že můžeme sáňkovat i v ní,” doplňuje Janečkova partnerka Lilia, která svojí poznámkou odkazovala na to, že se pár zúčastnil iniciativy, která kritizovala rozehnání lyžařů a bobujících dětí na Petříně. Tu vyslyšeli i další lidé, mezi nimi se nacházel například skladatel a hudebník Varhan Orchestrovič Bauer (52). Akce spočívala v tom, že se účastníci ve středu 10. února rozmístili ve 14 hodin různě po Petříně tak, aby dodržovali hygienická opatření, a dali se do bobování a sáňkování.

Pomoc samoživitelkám

Také Lilia si uvědomuje, že komfort jako její rodina nemá jen tak někdo. “S Norou Fridrichovou (43) (novinářka a moderátorka) děláme na Nadačním fondu pomoci Karla Janečka, který pomáhá i samoživitelkám. Také díky tomu máme bližší náhled do reality,” dodává Lilia.

Karel Janeček se jinak na současnou situaci s optimismem příliš nedívá. “Obávám se, že nás čeká boj s neracionálními lidmi, kteří se schovávají za vědu a kteří tvrdí, že racionální jsou,” říká a vysvětluje, že tím myslí vědce, kteří současnost vnímají ze svého úzkého úhlu pohledu. “Jejich účelová funkce je, aby se minimalizoval počet úmrtí s covidem, ale neuvědomují si, že když se vezme správná účelová funkce, tedy prosperita celé společnosti, jsou totálně neracionální. Důsledkem toho je globální hysterie, která způsobí mnohem víc smrti než samotný virus,” myslí si Janeček.

Související články

Další články