Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Miliardář Karel Janeček pomáhá obětem podvodu, agrese i hlouposti

Zdroj: Facebook.com
pomoc
Přesně před 7 lety se český miliardář a vynikající matematik Karel Janeček rozhodl, že něco změní. Nejen ve svém životě, ale v životech lidí, kteří se stali oběťmi podvodu, setkali se s agresí či zbytečnou a nesmyslnou byrokracií. Proto společně s Markétou Sýkorovou založil Nadační fond pomoci Karla Janečka. A v současné době je mnoho lidí rádo za realizaci skvělé myšlenky.

Nadační fond pracuje na principu crowdfundingové sbírky. A jedna ze sbírek s názvem Ať žijí si vede velmi dobře. „Naším záměrem je proškolit 21 porodních asistentek pro práci v porodním domě či centru,“ stojí v popisu sbírky s cílem výběru finanční částky 307 tisíc korun. A protože sbírka lidi oslovila, chybí už „pouhých“ 100 tisíc korun, aby cíl byl splněn. Pomoci můžete i vy, pokud kliknete na odkaz ZDE.

Charitativní crowdfunding považuje Nadační fond pomoci Karla Janečka za moderní formu financování. Přeje si, aby tuto metodu používalo co nejvíce organizací v České republice. Je totiž transparentní a peníze jsou skutečně použity tam, kde mají být. „Ceny Fóra dárců v kategorii Crowdfundingová akce tuto metodu pozitivně propagují. Chceme podpořit jakoukoliv aktivitu, která pomůže k tomu, aby se crowdfunding stal populární a zábavnou činností," uvedl bývalý ředitel nadačního fondu Čestmír Horký s tím, že první crowdfundingovou sbírku portál nfpomoci.cz spustil už v roce 2014, od té doby jich má za sebou 88.

Od července 2019 je v čele fondu ředitelka Darina Danielová. Čestmír Horký ve fondu nadále působí, věnuje se práci na nové charitativní crowdfundingové platformě, kterou na začátku příštího roku vedení spustí.

Pokud se řadíte k lidem, kterým není lhostejná pomoc druhým, podívejte se na sbírky, které portál Karla Janečka nabízí. I vy se můžete nějakou částkou podílet na dobré věci.

Související články

Další články