Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Miliardář Karel Janeček byl okraden: Lupiči ho obrali i o cenný obraz od Karla Gotta

Miliardář Karel Janeček byl okraden: Lupiči ho obrali i o cenný obraz od Karla Gotta
Zdroj: Profimedia / Koláž eXtra.cz
KRÁDEŽ
Miliardář Karel Janeček (47) byl okraden, ze skladovacích prostor na pražském Smíchově mu zmizel obraz s názvem Čas něžnosti III, jehož autorem je zpěvák a malíř Karel Gott (†80). Janeček obraz vydražill před osmi lety při aukci v Obecním době. Za obraz tehdy nabídl přes čtvrt milionu českých korun. Pachateli hrozí až dva roky vězení.

"Obraz jsem měl ve svém bytě, potom jsme se stěhovali a měli jsme ho delší dobu uskladněný na novém místě, a když jsme na podzim minulého roku chtěli obraz umístit, tak jsme zjistili, že obraz není," řekl nešťastně matematik a miliardář Karel Janeček k obrazu s názvem Čas něžnosti III, který namaloval Karel Gott

Karel Janeček si obraz pořídil před osmi lety v aukci uměleckých děl v Obecním době, tehdy za něho nabídl nejvyšší částku, kterou bylo 260 tisíc korun. "Jsou různé varianty, které se mohly stát, byli tam lidé, kteří měli nějakou práci, ztratilo se ještě i pár nepodstatných maličkostí," říká ke zmizení díla a zdůraznil, že obraz vyjadřoval Gottův postoj k životu. Dílo mělo pro Janečka násobně větší hodnotu, než byla aukční částka. "Je dokonce velmi pravděpodobné, že i tržní hodnota by dnes byla výrazně vyšší,“ doplnil Karel Janeček. Po pachateli krádeže pátrá pražská policie a hrozí mu až dvouleté vězení.

"V případě, že máte informace týkající se odcizeného obrazu, současného vlastníka, nebo osoby, která obraz odcizila, informace prosím oznamujte na linku 158," vyzval policejní mluvčí Richard Hrdina.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy