Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Miliardář Janeček prodává svou luxusní vilu: Sídlo za téměř 140 milionů už mu bylo malé

Karel Janeček prodává svou luxusní vilu na pražském Smíchově
Zdroj: koláž eXtra.cz / NRG International Reality, Martin Procházka / eXtra.cz
+ Dalších 12 fotografií
luxus na prodej

Miliardář a matematik Karel Janeček nabízí k prodeji jednu z nejprestižnějších nemovitostí v České republice. Luxusní nemovitost se nachází v Praze 5 a je nyní v nabídce realitní kanceláře NRG International Realty za 137 milionů korun, jak informoval web Proženy.cz.

Podle informací z realitní kanceláře se vila nachází v pražské ulici Na Hřebenkách a je navržena tak, aby poskytovala maximální soukromí a zároveň úžasný výhled na město. Pozemek, který Karel Janeček nabízí za 137 milionů, má rozlohu 989 metrů čtverečních a vila nabízí užitnou plochu 719 metrů čtverečních.

Jan Bareš, zástupce realitní kanceláře NRG International Realty, prozradil, že Janeček se rozhodl prodat svou nemovitost po zakoupení nového sídla mimo Prahu. Bareš dále uvedl, že dům představuje vynikající investici díky své poloze, způsobu výstavby, použitým materiálům a mimo jiné i spolupráci se známým architektem. „Je to naprosto top dům. Jde o naprosto unikání nabídku,“ poznamenal Bareš.


Pořídil si hned dva nové domy

Janeček koupil vilu v roce 2016 a investoval do její rekonstrukce pod vedením renomovaného designéra Radovana Mačáka. Důraz při přestavbě kladli na vysokou kvalitu nemovitosti a design, uvádí web Proženy.cz.

Nemovitost jsem se rozhodl prodat hlavně kvůli potřebě větší zahrady kolem domu,“ citoval 92. nejbohatšího Čecha magazín Forbes. Kromě nového sídla mimo Prahu si Janeček pořídil i rodinný dům pro děti s velkou zahradou v Praze.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy