Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Miliardář Jakub Voráček promluvil o děsivé nemoci milované sestry: To je opravdu smutné!

Miliardář Jakub Voráček promluvil o děsivé nemoci milované sestry: To je opravdu smutné!
Zdroj: archiv eXtra.cz
Válí na ledě, konto se mu plní dolary, ale moc dobře pochopil, že všechno si za peníze nekoupíš. Kdyby mohl, tak všechny doláče dá za to, aby se jeho milovaná sestřička Petra uzdravila. Jenže to bohužel nelze...

Před dvěma lety se hvězdný hokejista Jakub Voráček (25) dozvěděl krutou zprávu. Jeho starší ségra trpí nevyléčitelnou chorobou. Nevěděl, co má dělat, jak pomoci. Nakonec se mu v hlavě zrodil nápad (u Jakuba můžeme s jistotou říct, že mozek opravdu má, na rozdíl od jiných sportovců), že chce pomáhat nejen Petře, ale i dalším postiženým roztroušenou sklerózou.

"Když jsem se to dozvěděl, tak to byla příšerná rána. Ale naštěstí je má sestra bojovnice a vypořádává se s tím fantasticky. A proto jsme se rozhodli založit nadaci, která bude nemocným lidem pomáhat v léčbě," prozradil nám Kuba, na kterém je vidět, jak svou sestřičku miluje.

A v jeho případě to rozhodně není žádná póza, že by se chtěl zalíbit veřejnosti. Nadaci Jakuba Voráčka bude i zčásti financovat a rozhodně není žádný škrt

"Za každý bod, který získám v NHL, pošlu na konto nadace tisíc dolarů. Tudíž kdybych to třeba přepočítal za minulou sezonu, kdy jsem získal jednaosmdesát bodů, tak by to už vycházela pěkná částka," řekl se smíchem "Vory".

A že si to teď může dovolit. Vždyť podepsal velmi lukrativní smlouvu v týmu Philadelphia Flyers na osm let, která mu zaručuje výdělek 1,65 miliardy

"Ještě před třemi lety jsem netušil, že mě tohle může někdy potkat. Jsem za to neskutečně vděčný a vím, že o to víc budu mít zodpovědnosti," řekl zcela vážně Kuba.

Ale celý kontrakt i hvězdnou kariéru by vyměnil za to, aby jeho ségra byla zas zdravá Nebo aby se konečně vynalezl lék, co by ji vyléčil. Jenže bohužel ví, že je to utopie, a tak se snaží Petru držet nad vodou a ví, že práce v nadaci jí pomůže i po psychické stránce. A když bude v Americe, tak se nebude muset bát, že se topí v depresích.

Související články

Další články