Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Miliardář, co hledal lodní vraky: Na rakovinu zemřel Paul Allen (†65), s Gatesem založil Microsoft

Zemřel Paul Allen.
Zdroj: Profimedia
V pondělí zemřel spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen (†65), který podlehl rakovině lymfatických uzlin. Společnost Microsoft vybudoval s Billem Gatesem. Toho smrt tehdejšího spolužáka zdrtila. Kromě jiného se Allen zabýval filantropií a hledáním lodních vraků.

Rakovině lymfatických uzlin podlehl Paul Allen, který společně s Billem Gatesem založil společnost Microsoft. Gates po Allenově smrti napsal, že bez něj by neexistoval svět osobních počítačů. Začalo to přitom už v roce 1975, kdy si s Gatesem založili malou firmu ve městě Albuquerque v Novém Mexiku. Ta čítala jen 15 zaměstnanců.

Díky jejich pracovitosti se ale drobný podnik brzy rozrostl a dosáhl počtu až 130 000 zaměs­tnanců. Allen byl miliardář a na dobročinné účely věnoval až 45 miliard korun. Kromě jiného se zajímal o filantropii a rád hledal lodní vraky pod mořskou hladinou. Informace přinesl web BBC.com.

Související články

Další články