Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Miliardář Chlad rozcupoval Nerudovou: Nemá svůj názor, je to třídní klaun, rýpnul si

+ Dalších 6 fotografií

Miliardář Richard Chlad se v pořadu eXtra Host ostře pustil do členky hnutí STAN Danuše Nerudové. Podnikatel, který sponzoroval a osobně podporoval ve volební kampani Filipa Turka, ji považuje za třídního klauna, z něhož se nedá nedělat si legraci. 

Útoky na Nerudovou

V posledních čtrnácti dnech před volbami do europarlamentu vytáhli protikandidáti na Filipa Turka mnoho kostlivců, které schovával "ve skříni". "My jsme ze začátku nevěděli, co to bude, a když ti v uvozovkách kostlivci začali vylézat, tak jsme na to koukali a říkali si, co to je za kostlivce, proč si s tím nedali víc práce," řekl v pořadu eXtra Host miliardář Richard Chlad, který Turkovi pomáhal s celou volební kampaní.

Podle Chlada se protikandidáti příliš nesnažili a jako kostlivce ve skříni považuje něco úplně jiného než staré kompromitující fotografie na sociálních sítích. "Kostlivci by podle mě byly nezaplacené úvěry, rozkradené peníze a věci, které těmi kostlivci opravdu jsou," míní movitý podnikatel. "Tohle beru jako zneužitou propagandu vůči Filipovi," dodal.

Richard protistranu označil za bezradnou. Členka hnutí STAN Danuše Nerudová si například stěžovala, že na ni Turkova strana i podporovatelé vyloženě útočí a zesměšňuje ji. "Úmysl to rozhodně nebyl, ale ona se bohužel lidsky stala velice vhodným objektem tím, jak vystupovala," podotkl k videům kampaně Chlad.


Třídní klaun

Miliardář má ohledně Danuše Nerudové zcela jasno. "Já bych byl třeba hrozně nerad, kdyby paní Nerudová učila moje děti. Za mě nemá svůj názor a je na ní strašně vidět, jak jí to někdo tluče do hlavy a ona se strašně snaží být, jaká je. Obrovským zklamáním pro ni muselo být to, jak dopadly ty volby na středních školách, kdy ji odzívala situace generace, o kterou se opírala," vysvětlil své postoje Richard.

Celý rozhovor s Richardem Chladem v pořadu eXtra Host:


Chladův názor je, že se vždy najde někdo, kdo v té volební kampani funguje jako takový třídní klaun, do něhož se trefuje nejen na začátku celá třída, ale pak i celá škola. "Tuto úlohu ona beze zbytku splnila a vždycky, když jsem říkal Filipovi, abychom už trošku brzdili rétoriku, tak ona vzápětí vždycky pustila ven něco, což nás nakonec posunulo k dalšímu levelu," prozradil s úsměvem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy