Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Miliardář Anders Holch Povlsen pochoval své 3 děti: Dcery a syn zemřeli při útocích na Srí Lance

Zdroj: profimedia
+ Dalších 28 fotografií
poslední sbohem
Dánský miliardář Anders Holch Povlsen (46), majitel módního řetězce Bestseller, který zahrnuje značky jako Vero Moda, Asos či Zalando, přišel při velikonočních útocích na Srí Lance o to nejcennější. S manželkou a svými 4 dětmi byl na dovolené v hotelu Shangri-La, který se stal cílem dvou sebevražedných atentátníků. Útok nepřežily jeho 3 děti, on, manželka a nejmladší dcerka Astrid vyvázli. Svým milovaným v sobotu uspořádali pohřeb, na který je přišlo podpořit na stovky lidí z celého Dánska. O smutné události informoval server cas.sk.

Anders Holch Povlsen sice patří mezi nejbohatší muže planety, jeho ztrátu ale nedokáží peníze nahradit. Při velikonočních útocích na Srí Lance přišel hned o 3 ze 4 svých dětí. Těm v sobotu uspořádal pohřeb ve městě Aarhus. Těla Almy, Agnes a Alfreda spočinuly v bílých rakvích zdobených růžovými, fialovými a modrými květinami.

Když byly rakve vytaženy z aut, aby se rodina a veřejnost mohli s 3 dětmi rozloučit, Povlsenovu manželku Anne a dcerku Astrid museli podpírat. Astrid však v sobě nakonec našla poslední zbytky síly a na počest svých sourozenců do nebes vypustila svazek barevných balónků.

Na ceremonii v aarhuskej Katedrále sv. Klimenta dorazila i dánská korunní princezna Mary se svými dětmi, Povlsena přišel osobně podpořit i dánsky premiér Lars Lokke Rasmussen. Anders Holch Povlsen řekl, že ztráta 3 ze 4 jeho dětí je pro něj naprosto nepochopitelná. Poděkoval rodině, přátelům i sousedům za jejich lásku a podporu a slíbil, že tragédii překonají společně.

Související články

Další články