Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Milenka Havla pláče, že jsou na ni lidé zlí: Jitko Vodňanská, JEDINÝ HNŮJ JSI KYDALA TY!

Havlova milenka musela na potrat!
Zdroj: reprofoto z knihy, Facebook
GLOSA: Osoba jménem Jitka Vodňanská, o jejíž existenci donedávna absolutně nikdo nevěděl, se pořádně pohoršila! Stěžuje si, že po vydání knihy Voda, která hoří, obsahující i detaily o soužití s prvním polistopadovým prezidentem Václavem Havlem (†75), se do ní pustila bulvární žumpa kydající hnůj. Také měla dostávat e-mailové dopisy plné zlých slovíček. Madam by si ale měla uvědomit, že sklízí, co zasela.

Knížku jsem nečetl a nikdy číst nebudu, stejně jako se mi protivilo vzít do ruky to, co zplodila Irena Obermannová, další z podobných „obětí“. Třeba ani jedna z nich nekecá, ale kdyby z nich Václav Havel za svého života opravdu chtěl udělat oficiální partnerky a posvětit tak, že pro něj tolik znamenají, učinil by tak. Jenže to se nepřihodilo, jedině Olgu a Dášu vynášel do nebes. Zdá se, že mu za to ty další, asi samozvané partnerky nestály, takže mě jejich výplody za to taky vůbec nestojí.

Dámička každým coulem

Strašně mě však nyní rozesmálo, jak si Jitka Vodňanská hraje na obrovskou dámu, přičemž podle mě se nikdy žádná pavlačová drbna do vyšší společnosti nedostala. A za tu si ji dovolím mít. Proč bych se jinak skrze knihu a medializaci dozvěděl, že s Havlem měla čekat dítě? Že sám se jako bulvární škrabal patlám v životech celebrit, tak nemám co kecat? Smůla, mám. Sám aspoň nečekám Řád Bílého lva, čestnou lóži v Národním divadle a spontánní potlesk lidí, když mě poznají na ulici.

To paní spisovatelka ze sebe dělá oběť zlého bulváru, který si dovolil vytrhnout z kontextu příběhy z její knížky, jen aby měl pikantnost. Jenže moc jí nevěřím. Malá lekce ze zákulisí: Když si někde přečtete, jak moc někdo o nějaké věci s ním související nechtěl hovořit, skoro na sto procent si můžete být jisti, že sám kontaktoval redakci a chtěl to napsat. A většina podobných knížek se do bulváru dostane buď z vydavatelství, nebo přímo od autorek. A druhá možnost je častější. Ty kolikrát pak navenek dělají, jaké že nejsou ctihodné bytosti, které by bulváru nic neposkytly, pro pár titulních stran by ale přitom hodně z nich udělalo cokoliv.

Co se „chuděře“ stalo?

A co tedy všichni ti zlí nebožačce provedli?

„S takovou sprškou, chce se mi říct až hnojem, s tím jsem nepočítala. Dostávám i mailové dopisy a já jsem to v životě nezažila, nezažila jsem v životě něco tak strašlivého,“ uvedla v rozhovoru pro DVTV a přidala na svou obranu o knize: „Když je to příliš intimní, situace, která by příliš dehonestovala Václava anebo mě, tak jsem to nenapsala.“

Prý dokonce zvažovala dlouho každou větu v knize.

Sorry, ale my, Jituško, opravdu nemůžeme za to, že jsi to svoje psaní prostě nevychytala!

I kdyby byl Havel holkař, nevadí

Přiznám se bez mučení: jsem havloid. Byl to pro mě velikán, který by si do dnešních vrcholných představitelů moci ani zasviněné podrážky neutřel. Byl to člověk, který myslel dopředu, a ne jen omezeně a křupansky, jak to aspoň já sám vidím v aktuálních kulisách českého rybníčku.

Ale nemám ho za svatého. Václav Havel jistě jeden čas docela slušně pil, možná byl holkař. A co? Před mýma očima ho to nijak nesníží. Aspoň že když vystoupil na veřejnosti ve funkci prezidenta, nikdy z toho nebyla ostuda. To dnes je bohužel snad pokaždé. A jako by neexistoval vrchol.

Jen si pište, děvenky, ale…

A nijak mi ani nevadí, když se různé domnělé či opravdové bývalé Václavovy prostopášnice rozhodnou vydělat nějakou kačku a udělat si na něm jméno. O.K., když mají tak kachní žaludek…

Pak ale musejí počítat se vším. A nepohoršovat se, ať nejsou směšné, možná až trapné, řekl by možná někdo. Jistým jedincům je zkrátka z takových holek vyloženě fyzicky špatně.

Pokud tedy Vodňanská nechce dostávat ošklivoučké dopisy, ať si další „havlovský“ rukopis příště strčí tam, kam jindy patří toaletní papír. Nebo ať se při každém dalším zlém psaní podívá na honorář z vydavatelství a pak si řekne, jestli jí to stálo za to.

Objeví se i milenka Zemana?

A mimochodem: může být ještě ráda! Sluníčkáři jsou vesměs nekonfliktní lidé. To kdyby se našla nějaká, co by chtěla tvrdit, že nemanželsky obcovala se Zemanem, vrhne se na ni i extremistická pakáž, určitě by ho bránili náckové, komunisté, okamurovci, fanoušci ANO a další, kteří teď Vodňanské za otírání se o Václava Havla tleskají. To by teprve paní psychoterapeutka zažila tóčo, že by to její křehoučkou emoční stabilitu položilo…

Související články

Další články