Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Milence dal přednost před dcerou, soptí Žilková: Stropnického reakce byla okamžitá

Veronika Žilková se bude konečně rozvádět. Žádost podal ale její manžel
Zdroj: Jiří Schott/eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 7 fotografií
Rozvod

Soud o střídavou péči v případě šestnáctileté Korduly Stropnické skončil pro Veroniku Žilkovou velkým překvapením. Se svým stále ještě mužem se sice v soudní síni potkali, na místě ale zjistila nové skutečnosti, které zcela změnily situaci. Otec její nejmladší dcery, který ji měl opustit kvůli vztahu s o desítky let mladší podřízenou, totiž dnes ráno podal žádost o rozvod. Soud o střídavou péči do rozvodu tak byl bezpředmětný. A právě to nejspíš herečku rozčílilo tak, že během rozhovoru pro ShowTime CNN Prima News nenechala na českém velvyslanci v Izraeli nit suchou.


Martin Stropnický sice počátkem roku e-mailem oznámil matce své dcery Korduly Veronice Žilkové, že už svou budoucnost nevidí po jejím boku, ještě v červnu ale nebyly rozvodové papíry na stole. A to přesto, že je veřejným tajemstvím, že svou ženu vyměnil za o pětatřicet let mladší pracovnici českého velvyslanectví v Izraeli Markétu Horňákovou, tudíž svou přímou podřízenou.
"My se zatím nerozvádíme, nikdo žádost o rozvod ještě nepodal," tvrdila redakci eXtra.cz Žilková počátkem června s tím, že žádost o rozvod bude muset podat ten, kdo si bude přát být zase volný, čímž ukázala právě na Stropnického.

Překvapivý obrat

A ten, zdá se, její narážky vyslyšel. Žádost o ukončení manželství s Veronikou Žilkovou ale překvapivě po měsících čekání podal v den, kdy se měla řešit střídavá péče o jejich stále nezletilou dceru Kordulu.

“Před zahájením soudu, už přímo v soudní místnosti, jsem se dozvěděla zcela šokující informaci, která byla, že Martin Stropnický dnes ráno podal žádost o rozvod. A protože se to jmenovalo „soud o střídavou péči do rozvodu“, tak vlastně nebylo o čem jednat, a ten soud byl odročen na listopad, prozradila ShowTimu CNN Prima News Žilková s tím, že to bylo nejen pro ni, ale i pro Kordulu velké překvapení.

“Ani Kordulka, ani já jsme nevěděly, že tatínek chystá žádost o rozvod. A jediné, co mě napadlo, bylo: „Jak já to tý holce zase řeknu?" Zase ten otec nesebral odvahu jí to říct sám. Mě zaskočila přítomnost fotografů, protože jsem věděla, že jsem nikomu o tom termínu neřekla. A tak mě překvapilo to, že právě zrovna on, který má pořád pocit, že já to příliš medializuju, tak že zrovna on si je pozval. Já jsem se snažila ty fotografy odtamtud dostat i přes nějakou ochranku, protože jsem nechtěla, když jde o spor o nezletilé dítě, tam mít žádnou přítomnost médií,” tvrdí herečka, která se v rozhovoru neostýchala poukázat na rozdílné chování Martina Stropnického vůči svým třem dětem z předešlého manželství a jejich společné dceři.

“Před dvaceti lety se Martin Stropnický, tehdy byl velvyslanec ve Vatikánu, vracel kvůli dětem předčasně, aby se podílel na jejich výchově. Tak jsem doufala, že i tentokrát, není to předčasně, ale bylo by to v termínu, že by mohl pochopit, že ta dcera ho taky potřebuje, jako ho potřebovaly tři předchozí děti. Opak je pravda. On si to o rok prodloužil, takže oproti standardním čtyřem letům tam bude pět let, aby tam v Izraeli ještě rok byl se svou přítelkyní,” řekla bez obalu herečka, která vysvětlila, proč tak tlačí svého stále ještě muže do střídavé péče.

Kordula měla těžké dětství

“Ta holčička už devět let, co táta šel do politiky, zažívala docela krutý dětství. Žila s ochrankou. Ochranka s ní chodila do školy, na tábory, na tancování, a protože v té době byl vlastně útok extremistů na rodinu ministra obrany, pak jsme odjeli do Izraele. No tak jsem si říkala, tak je to poslední rok, než bude velká, než jí bude osmnáct, tatínek tam čtyři roky byl, tak třeba by se mohl vrátit a nejenom psychicky, ale i fyzicky pomoct tý holce kolem jejího života a budoucí profese. Tak že by se mohl vrátit a navázat s ní vztah. Ale je vidět, že pro něho je bohužel kariéra a nějaký finance víc než ten vztah. Škoda, že ty předchozí děti mu stály za to, aby se vrátil… A tahle mu za to nestojí,” uzavřela herečka.

Vyjádření Stropnického

Poprvé se k rozvodu s Veronikou Žilkovou a k péči o Kordulu vyjádřil i sám Stropnický. “Na Kordulce mi velice záleží. Doufám, že časem zvítězí racionalita tak, aby byl naplněn zájem naší nezletilé a zároveň již téměř dospělé dcery. Jsem ale přesvědčený, že právě proto tohle téma nepatří na veřejnost,” řekl Martin Stropnický pro stejný pořad.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy