Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Milana Hniličku vyjde mejdan v Teplicích draho. Politici žádají jeho hlavu

Zdroj: Extra.cz
Průšvih
Tak tenhle mejdan je vyjde pěkně draho. Večírku, který uspořádal na oslavu svých 50. narozenin kmotr Petr Benda, se zúčastnila řada známých jmen. Mezi nimi vyčnívá Jiří Paroubek, Jiří Šlégr a hlavně Milan Hnilička (nestraník za ANO), šéf Národní sportovní agentury. Ačkoliv se za svůj přešlap okamžitě po provalení skandálu omluvil, politici v čele s Andrejem Babišem (ANO) žádají jeho hlavu.

„Nepil jsem, po večeři a pár pracovních schůzkách jsem řídil domů. Ale uvědomuju si, že jsem udělal velkou a hloupou chybu, za kterou se moc omlouvám a jsem připraven nést následky,“ sypal si ve vyjádření pro ČTK popel na hlavu někdejší hokejový brankář Milan Hnilička poté, co se provalilo, že se zúčastnil teplického večírku v hotelu Petra Bendy. Omluva bude Hniličkovi nejspíš málo platná a je pravděpodobné, že skončí ve funkci šéfa Národní sportovní agentury.

To ostatně potvrzuje i postoj premiéra Andreje Babiše (66) (ANO). „Nevím, co tam dělal, nechápu, proč tam byl, ale očekávám, že z toho pro sebe vyvodí důsledky. Měříme všem stejným metrem,“ uvedl pro ČTK premiér, podle kterého si účastníci mejdanu udělali z vládních nařízení trhací kalendář. „Všichni zúčastnění, včetně hotelu, ve kterém se ta akce konala, za to musí nést následky,“ dodal.

Hnilička jako Prymula

S Babišem naprosto souhlasí i vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). „Takováto akce je porušením vládních nařízení. Jak organizátorovi, tak účastníkům hrozí pokuta ve správním řízení,“ sdělil Hamáček Blesku.

Že by měl Hnilička rezignovat, naznačil i poslanec Václav Votruba (ČSSD). „Porušili, co mohli. Noční mejdan v Teplicích: V hlavních rolích Hnilička, Šlégr, Paroubek, Benda. Myslím, že pokud je to tak, není komentář ani třeba. Pouze jen, že pan Prymula v obdobném případě rezignoval na ministra zdravotnictví,“ narážel na Votava na skandál Romana Prymuly, který navštívil na podzim restauraci na Vyšehradě i přesto, že měla být dle nařízení zavřená.

Provinilec sklidil od kolegů výsměch

Někteří politici pak situaci okomentovali s notnou dávkou ironie. „Teď to bohužel vypadá, jako kdyby vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička chtěl přednostně očkovat reprezentanty z toho důvodu, aby mohli nerušeně chodit na jeho party…,“ napsal Martin Baxa (ODS) na Twitteru.

Podobně zareagoval i jeho kolega z ODS Martin Kuba. „Podle mě Milan Hnilička jednal v hotelu v Teplicích o tom, jak správně nastavit podporu programu COVID-Gastro a snažil se do té problematiky tak nějak co nejvíc proniknout,“ uvedl posměšně na Twitteru Kuba.

Související články

Další články