Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Milan Lasica se ženit nechtěl: Krásné Zoře Kolínské ale neodolal, sebral ji Abrhámovi

Osudové ženy Lasici: Magda Vášáryová a Zora Kolínská
Zdroj: profimedia / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
zpověď

Oblíbený slovenský herec Milan Lasica odešel ve svých jedenaosmdesáti letech do uměleckého nebe. Jeho životní láskou a oporou mu byla manželka Magda Vášáryová (72). Nebyla to však jeho jediná manželka, prvně řekl ve svých dvaadvaceti letech "ano" zpěvačce a herečce Zoře Kolínské, která padla do oka i herci Josefu Abrhámovi. 

Ve věku jedenaosmdesáti let zemřel herec Milan Lasica, který zkolaboval přímo na pódiu. "Byla to náhlá porucha srdečního rytmu. Byl jsem tam a poskytoval jsem první pomoc s kolegy, než přijela záchranka. Dozpíval písničku Já jsem optimista v dobré formě, byla klaněčka asi dvakrát, a najednou se pomalu sesunul k zemi. Párkrát se vrátil a hýbal očima, ale nezvládl to. Bohužel, je to pravda," uvedl pro slovenský DenníkN jeden z diváků.

O Zoru měl zájem i Josef Abrhám

Pro Milana Lasicu byla dlouholetá životní láska a opora herečka Magda Vášáryová, se kterou vychovali dcery Hanu a Žofii. A právě starší dcera Hanka promluvila o otcových nejsoukromějších záležitostech v knize Všechno o mém otci. Psala také o vztahu nejen s Magdou, ale i jeho první manželkou, krásnou slovenskou zpěvačkou, herečkou a moderátorkou Zorou Kolínskou, kterou si vzal v pouhých dvaadvaceti letech.

Ženit se nechtěl, ale styděl se to říct

Uhrančivá brunetka navíc v té době padla do oka i herci Josefu Abrhámovi, který studoval v Bratislavě. O rok mladší Milan Lasica byl ale velmi vytrvalý a Zoru nakonec získal. "Velmi ji chtěl, byl do ní zamilovaný. Ze začátku Zora nejevila velký zájem, ale jeho dvoření přijímala. Byl natolik vytrvalý, že ji nakonec přesvědčil svým intelektem, kterého si na něm považovala především," uvedl pro deník Čas.sk Zorčin bratr Ctibor.

Milan Lasica se ještě necítil být dost vyzrálý na ženění, přesto se mu svatba zdála stále jako lepší řešení, než se ze situace "vyvléknout". "Vlastně jsem se nechtěl ženit, ale styděl jsem se to říct," prozradil. Přesto spolu ve vztahu zůstali deset let, avšak děti spolu žádné nevychovali. V knize také prozradil, že tehdy děti ještě nechtěl. "Ona by asi chtěla, ale nejsem si jistý," uvedl. Zora si podle bratra Ctibora přála děti až po třicítce.

Zora Kolínská zemřela v roce 2002, ve věku nedožitých 61 let. Podlehla zákeřné rakovině.


GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy