Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Milan Lasica a Magda Vášáryová: Ustáli smrt malého syna i rozdílný pohled na čistotu

V 81 letech zemřel hudebník Milan Lasica.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
zajímavosti

Československo opustila další obrovská herecká ikona, pan Milan Lasica. Jaké bylo soužití hvězdného manželského páru Milan Lasica a Magda Vášáryová? Co o sobě říkali a jak moc se milovali?

"Kamenem úrazu ve vztahu ženy a muže je upřímnost. Neexistuje, aby to vedlo k něčemu dobrému. Rozumná žena ví, že by svého muže měla trošku obdivovat, ne přehnaně. A muž by zase měl vědět, co má vůči své ženě umět předstírat,“ byl přesvědčený Milan Lasica.

Seznámení dvou hereckých ikon

Seznámili se, když bylo budoucí herečce a političce Magdaleně 13 let. Svou lásku si vyznávali více než 40 let. Milan Lasica byl především spolužák starší sestry Emílie. Dokonce měl nejprve zájem právě o Emílii, která ovšem zájem neopětovala. Ze začátku byli tedy Lasica a Magda Vašáryová jen známí. Když mezi nimi přeskočila jiskra, byl jejich osmiletý věkový rozdíl velkou překážkou, v té době se tento rozdíl zdál společensky nevhodný. Lasica měl během let několik vztahů, jeho první manželkou byla zpěvačka a moderátorka Zorka Kolínská. Po sedmi letech bezdětného manželství se rozvedli.

Milan a Magda na sebe narazili v divadle a zamilovali se do sebe, až když bylo herečce 30 let. „Znali jsme se odjakživa, ale nikdy jsem se nezamýšlela nad prvním pohledem a nějakým jiskřením. Byla jsem mladší a vždy jsem ho pozdravila: Dobrý den, pane Lasica, a on mě: Servus, Adika! Toto trvalo do mých skoro 30 let. Vykala jsem mu a on mi tykal,“ vzpomíná Magda Vášaryová.

Magda po mně chtěla, ať se sprchuju

Herec si na své manželce nejvíce vážil pracovitosti, cílevědomosti a samozřejmě obdivoval její krásu. ,,Po své matce má německou pořádkumilovnost, což mi někdy leze na nervy. Zároveň se však v domácnosti nemusím příliš namáhat. Jsem však velký odborník na umývání nádobí v myčce. Manželka po mně vyžaduje, abych nepoužíval neslušná slova, protože si občas umím i zanadávat. Chce po mně, abych se každý den sprchoval a vyměňoval si spodní prádlo. Kontroluje to, a tak se jí snažím vyhovět.“

Magda přiznává, že jí ze začátku mlčenlivost jejího manžela dost štvala. Po čase si této vlastnosti začala vážit. Během života oba velmi pracovali a byli si tak vzácní. Spojoval je společný humor a rádi si spolu zahráli golf, ke kterému manželku přivedl právě Lasica, ačkoli zpočátku tento sport neměla v lásce. Golf hráli na své chalupě, kterou měli téměř čtyřicet let.

Hráli spolu rádi golf

Na společnou otázku - má váš partner nějaký koníček, který vás vyloženě nebaví? - odpověděli:

Vášáryová: „Můj muž miluje filmy. Když má večer volno, stihne si pustit i tři po sobě. To bych neunesla. Mým koníčkem je klavír, což zas nemusí on. Ale já si dávám sluchátka.“

Lasica: „Luští sudoku. To není nic pro mne. Já chodím do kaváren, jsem kavárenský povaleč, to ona není.“

,,Když se nám podaří potkat se, hrajeme spolu golf, anebo dlouho snídáme, pak můj muž občas i promluví, protože jinak je v soukromí introvert a moc toho nenamluví. Když se ho zeptám, jestli si dá kávu, nebo čaj, odpoví čaj,“ tvrdila Vašáryová.

Tragická smrt syna

Dvojice společně vychovala dvě dcery, na které byl Lasica velmi pyšný. Hana je spisovatelka a scenáristka a Žofie podnikatelka. Starší Hana se může pochlubit vysokoškolskými diplomy z univerzity ve Vídni a na Sorboně. Napsala několik knih, jednu z nich tvoří i dílo obsahující rozhovory s jejím otcem. Žofie, která je o něco méně známá než sestra, se rozhodla podnikat. Manželé se pokoušeli i o chlapce, ale ten se bohužel narodil předčasně a nepřežil. I přes velkou tragédii jim manželství vydrželo a do poslední chvíle se milovali.Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy