Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Miladu Karasovou náhlá smrt manžela Michala Dujky zlomila: Tohle vzkázala

Miladě Karasové zemřel manžel, hrabě Michal Dujka.
Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
smutek

Je to jen pár dní, kdy legendě českého modelingu Miladě Karasové (71) zemřel druhý manžel, hrabě Michal Dujka (†67) z rodu Bubnů z Litic, za kterého se provdala v roce 2014 po jedenadvaceti letech společného života. Náhlá smrt manžela Miladu zlomila. Tohle vzkázala svým příznivcům na tiskové konferenci k jejímu dokumentu Krása na prodej.

Druhý manžel československé modelingové ikony Milady Karasové hrabě Michal Dujka zemřel koncem minulého týdne. První informaci o jeho skonu zveřejnil web Super.cz, který píše, že netrpěl žádnou prokázanou nemocí a jeho zdravotní stav byl úměrný jeho věku. Pro zakladatelku Czechoslovak models to tak byl o to větší šok, což potvrdila Miladina dávná kolegyně Melanie Vančurová.

Ve spolupráci s Českou televizí vznikl dokument Krása na prodej, který mapuje životní příběh Milady Karasové, která dala světu modelky jako Terezu Maxovou, Evu Herzigovou nebo Pavlínu Němcovou

Zdrcená Milada Karasová se na tiskovou konferenci, kde měla představit svůj dokument, nedostavila. Svým příznivcům vzkazuje, že je všechny velmi zdraví, ale nedokázala přijít.

Dokument Krása na prodej

Hledačka české ženské krásy Milada Karasová začínala jako modelka v bývalém Československu v ÚBOKu, kde nahradila Ivanku Trump. V roce 1988 ji oslovila francouzská agentura, aby pro ni hledala modelky. Měla oko pro krásu a zcela změnila život například Evě Herzigové, Pavlíně Němcové, Simoně Krainové, Tereze Maxové, Daniele Peštové a mnoha dalším dívkám.
"Po otevření hranic byl velký zájem o Češky, Slovenky, vždyť tady prošlo po staletí tolik vojsk, hlavně na Moravě, jsme dobře namíchané, a tak byl Západ zvědavý, jaká tu máme děvčata. Je potvrzené, že Slovanky jsou krásné zajímavé ženy, s výraznými lícními kostmi, plnými rty, jsou dobře rostlé a mají v sobě kombinaci plachosti, nevinnosti a svůdnosti. Také jsou pracovité, cílevědomé, komunikativní, což je v modelingu důležité. Řekla bych, že jim chybí více sebevědomí," vysvětluje Milada Karasová, která si koncem roku 1989 založila vlastní modelingovou agenturu. Karasová se vyjářidla při příležitosti uvedení nového dokumentu na obrazovkách České televize.

"Dokument je nejen příběhem jedné neobyčejné dámy, nakažlivé svou energií i entuziasmem, ale také velmi intenzivním a osobním vhledem do světa modelingu - bez pozlátek a iluzí," říká kreativní producentka dokumentu.

Související články

Další články