Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Miládku (†8) z Příbramska objevil nahou pes: Hlavní důkaz našel patolog v jejím mozku

Zdroj: mistopis.eu
proč zemřela?
Kriminalisté znovuotevřeli záhadný případ, který před 64 lety otřásl obcí Čenkov na Příbramsku. V roce 1955 tam tehdy za nevyjasněných okolností zemřela osmiletá dívenka Miládka. Policisté se začali případem znovu zabývat, jelikož na služebnu nyní dorazila seniorka (90), která tvrdí, že malou Miládku tehdy zavraždil její manžel. Na povrch vyplouvají také další detaily z této záhadné smrti děvčátka. Nové informace přinesl deník Blesk.

Miládka žila s rodiči v Medalově mlýně mezi Čenkovem a Hluboší na Příbramsku. Každý den docházela do školy vzdálené tři kilometry. Osudného dne 11. října 1955 se ale z ní už nevrátila. Miládku prý vyzvedávaly každý den babička s maminkou, jenže v ten den se obě zdržely u kadeřnice. Miládka se tedy rozhodla jít domů sama se svými spolužáky. S posledním z nich se rozloučila u kopce Hlásky.

Svědkyně nyní pro deník deník Blesk popsala, jak mohla Miládka zemřít. „Jezdily tam často a rychle náklaďáky s uranem a nějaký dobytek za volantem ji srazil, domů jí zbývalo jen pár kroků,“ uvedla žena.

Policie prý však případ uzavřela jako dopravní nehodu, řidiče ale nikdy nenašli. Kousek od mlýna, kde Milada bydlela, se našla její školní aktovka a oblečení.

„Její tělo pozdě večer objevil jeden z místních mužů, když byl na procházce se psem. Tělo bylo vysvlečené a bylo zakryté hlínou a trávou. Nalezeno bylo pod břehem rybníka nedaleko mlýna, kde bydlela,“ pokračovala svědkyně pro Blesk.

Nařízená pitva vyloučila znásilnění, naopak byly v dívčině mozku odhaleny stopy autolaku, který se používal na nákladní vozy. Taková svědectví jsou dost zásadní, nicméně i kdyby byla prokázána vina stařenčina manžela, která svého chotě přišla udat, trest by mu jistě už nehrozil. Dávno totiž platí promlčecí doba, která nastala už po 20 letech od zavraždění nebohé Miládky.

Obyvatelé malé obce na případ záhadné smrti nemohou zapomenout. „Nikdy to nevymažu z paměti, celá obec byla tehdy na nohou. Chodil jsem s Miladou do školy, přátelili jsme se,“ uvedl pro portál pribram.cz Jiří Hauptman, který je v Čenkově starostou.

Související články

Další články