Jméno vám toho moc neřekne. Christopher Catesby Harington vstoupil ve známost jako Kit Harington a pravděpodobně z toho nebudete moudří ani teď. Pokud se ale řekne Jon Snow, to už je jiná.

Herec jedné z hlavních postav nejúspěšnějšího seriálu v dějinách HBO, Hra o trůny, se narodil 26. prosince 1986 v Londýně. Zatímco vyrůstal ve velmi vznešené rodině, snil o tom, že se stane novinářem, kameramanem nebo válečným zpravodajem.

Jeho sny se změnily společně s jeho první velkou rolí. V letech 2008 až 2009 hrál hlavní roli Alberta Narracotta za produkce Royal National Theatre (Královské divadlo) v Londýně ve hře War Horse (Válečný kůň). Následoval jeden konkurz za druhým.

Zajímavostí je, že londýnskému rodákovi koluje v žilách modrá krev! Christopher je potomkem Karla II. Stuarta. Jeho strýc byl sir Nicholas John Harington a jeho pradědeček sir Richard Harington. Není se tedy čemu divit, že ho celosvětově proslavil právě seriál Hra o trůny.

A kdo krasavce s uhrančivým pohledem ulovil? Zatím nikdo. Ale čím dál častěji se spekuluje o tom, že Kit randí s Rose Leslie. Náhernou zrzkou, která ztvárnila divokou Ygritte právě ve Hře o trůny, kde se s Kitem seznámila. Párečku to pohromadě pekelně sluší, o čemž se můžete přesvědčit v galerii. Zajímavostí je také, to, že stejně jako Kit i Rose pochází z významné rodiny. Rodiče původem skotské herečky vlastní v Aberdeenshire hrad Warthill, pocházející ze 12. století, na kterém Leslie vyrostla.

A jako třešinku na závěr si řekneme, že Kit Harington dostává za jednu epizodu, v každé sérii je jich šest, v seriálu Hra o trůny 300 000 dolarů, což je 7 200 000 Kč.

Otázkou stále zůstává, zda se v další sérii Hry o trůny Jon Snow objeví.