Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Miláček Benedict Cumberbatch hodně přestřelil. Jsem idiot, omlouvá se za výrok o černošských hercích

Miláček Benedict Cumberbatch hodně přestřelil. Jsem idiot, omlouvá se za výrok o černošských hercích
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další

Benedict Cumberbatch (38) je britský divadelní, filmový, televizní a rozhlasový herec. To by samo o sobě stačilo, ale Benedict je ještě k tomu velkým oblíbencem nejen ve své rodné Anglii, ale i za mořem. Má blízké vztahy z britskou královskou rodinou a aktivně se angažuje v několika charitách. Pan Dokonalý? Možná, až doteď.

Osmatřicetiletá hvězda televizní série Sherlock použila hodně nevhodný rasový termín během debaty o nedostatku rozmanitosti umělců na britských obrazovkách. Minulou středu v talk show Tavise Smileyho použil pro herce černé pleti výraz "barevní."

Tímhle slovem spustil vlnu nenávisti na svou osobu. Dobrou myšlenku, která byla postavena na tom, že herci, ať už tmavé barvy pleti, či jinak exotičtí, mají mnohem větší příležitost se prosadit v Americe než v Británii, hodně negativně vnímaným označením "barevní" naprosto zabil.

Nakonec se rozhodl omluvit a nebál se nasypat si popel na hlavu a prohlásit o sobě, že je idiot.

"Jsem zničený tím vším, co jsem způsobil kvůli tomu, že jsem použil zastaralou terminologii. Opravdu upřímně se omlouvám. I když vím, že jsem udělal neomluvitelnou chybu. Jsem idiot, ale nevrátím bohužel čas."

Zdá se, že herec to myslí opravdu upřímně. Tak uvidíme, jestli mu tenhle skandál zpomalí jeho výborně rozjetou kariéru.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy