Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Mikýřovo konto se díky Survivoru plní závratnou rychlostí. Měsíčně si teď přijde na miliony korun

Mikýř je sympaťák.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Pavel Dvořák
Předchozí Další
+ Dalších 16 fotografií
REKORDMAN

Martin Mikyska alias Mikýř (30) patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším a nejpopulárnějším tvářím českého internetu. Jenže doteď spíš finančně paběrkoval, než aby si konto plnil po okraj stodolarovkami. To se razantně změnilo jeho účastí v letošním ročníku Survivoru, který navíc vyhrál. Jak redakce eXtra.cz zjistila na Herohero, jen na této platformě má nyní jistých již 5,77 milionu hrubého měsíčně. A to nejsou jeho jediné příjmy.

Martin Mikyska válcuje internet: Vydělává neuvěřitelně

Martin Mikyska je v současnou dobu opravdový a nepřekonatelný fenomén českého šoubyznysu. A to bez jakéhokoli přehánění. Na TV Nova v pořadu Survivor se mu podařilo radikálně zpopularizovat svůj obličej i mezi těmi, co nesjíždějí YouTube a podobné platformy, a zvýšil zájem o svou osobu do té míry, že nyní, kdy soutěž skončila a vyhrál ji, sbírá dál plody svého ovoce.

Trápení v reality show se mu vyplácí jako nikomu jinému.

Rozhodl se vydělat si pořádný balík na Herohero, kde to vypadá, jako by se jeho fanoušci zbláznili, protože jich přibývá několik set, někdy spíš tisíc denně. Zde stálo předplatné jeho kanálu donedávna sedm eur, od středy přepnul na vyšší level, když podražil na deset eur, ale ani to jeho fandy neodrazuje.


Ve středu ráno měl Mikýř osm tisíc předplatitelů, odpoledne již 12,5 tisíce. Ve čtvrtek jich pak bylo dokonce přes 17 tisíc, takže za jediný den zdvojnásobil jejich počet a stal se nejsledovanějším tvůrcem na této platformě u nás.

Jenže jak je vidět, pohádka nekončí a jen v průběhu psaní článku přibylo dalších pár set lidí. V době uzávěrky textu to bylo 23 137 lidí. To je v přepočtu 5,77 milionu měsíčně výdělku. Odečíst se ale musí „bakšiš“ pro platformu a určitá částka padne také na daně. I tak je to fenomenální úspěch.

A není to jediný jeho příjem: další slušné peníze bude mít z YouTube nebo z přímých přenosů. Jinak by nemohl živit tým pěti lidí. Celkově tak jistojistě jeho měsíční příjmy nyní aspoň chvíli budou dalece překonávat šest milionů. Takový balík na českém internetu snad nikdo nikdy neměl.


Proč tak vydělává

Uvidíme, u jaké cifry Mikyska skončí, ale zájem o tohoto pohotového baviče a kdysi nadějného sportovce je zatím opravdu mimořádný.

Souvisí také s tím, že Martin si pronajal O2 arenu, kde udělal rozhovor s Ondřejem Novotným, s kterým to během soutěže vypadalo, že si do noty moc nepadli, spíš působili tak, jako by byli na nože. Interview nyní mohutně propaguje i na svých sociálních sítích. A zájem o něj je rekordní.

Doporučené video: Martin Mikyska po výhře v Survivoru:


Otázka je, kde budou Mikýřova čísla za měsíc či za dva. Jde ale fakt o kluka, co má za lubem, je vtipný a tak talentovaný, že by svůj um mohl rozdávat vidlemi a ještě by mu ho spousta zbyla. Takže se svým týmem určitě už vymýšlí, čím předplatitele udržet, a jejich řady naopak ještě rozšířit…

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Survivor 2024

Třetí řada úspěšné reality show Survivor, kterou vysíla TV Nova v roce 2024. Reality show vznikla v Dominikánské republice a hrálo se v ní o výhru 2 500 000 Kč.

Survivor 2024: Soutěžící a moderátor

Hlavním lákadlem byla účast Ornelly Koktové, která však soutěž poměrně brzy z vlastní vůle opustila. Mezi dalšími soutěžícími byli například Samuel "Pirát" Krištofič či Martin Prágr. Vítězem se stal Martin Mikyska, který je známý jako Mikýř.

Moderátorem byl Ondřej Novotný.

Předchozí řady Survivor Česko & Slovensko: 2022, 2023.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy