Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Mikýř vyhrál Survivor. Ve finále rozcupoval Nikolu na kousíčky, proti jeho argumentům neměla šanci

Mikýř drží trofej pro vítěze.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
Předchozí Další
+ Dalších 45 fotografií
Vítěz

A je rozhodnuto. Třetí řadu Survivor Česko Slovensko vyhrál youtuber Martin Mikyska, který je známý pod pseudonymem Mikýř. Nejdříve oba své soupeře rozdrtil v zapalování ohně a následně svými argumenty zabodoval i na poslední kmenové radě, kde přesvědčil většinu porotců, že si vítězství zaslouží víc než jeho soupeřka. 

Survivor 2024 je za námi a Česko zná v řadě třetího vítěze, který se může pyšnit titulem z nejnáročnější show na světě. Než ale Mikýř mohl nad hlavou zvednout sošku pro vítěze Survivoru, musel projít závěrečnými výzvami. Právě v těch předvedl, proč se ho většina osazenstva poroty bála mít proti sobě ve finále.


Mikýřova krasojízda

Martin Mikyska totiž předvedl srdce bojovníka, když zcela ovládl závěrečnou výzvu a své soupeře porazil v zapalování ohně, přestože si na to nejvíc věřila Nikola Kabátová, která i kvůli nervozitě, možná zraněnému prstu totálně pohořela.

Zatímco Mikýř si byl jistý svou účastí ve finále, jeho soupeři čekali na závěrečný duel, který by rozhodl, kdo mu bude ve finále sekundovat. Pak přišla ale další změna oproti minulým ročníkům a Ondřej Novotný oznámil, že o svém soupeři bude rozhodovat právě Mikýř.

A ten se nechal přemluvit Nikolou, která argumentovala jenom tím, že dostat se do finále Survivoru bylo a je jejím celoživotním snem.


Nikola téměř bez argumentů

Tady Mikýř Nikolu ještě šetřil, před porotou už ale pálil ostrými. A nutno říci, že se ani nemusel příliš snažit. Nikola sice popsala svou cestu Survivorem, porotě ale nenabídla žádný silný moment, který by sama vymyslela, a sama přiznala, že individuální imunitu vyhrála díky Mikýřovi. Jejím jediným argumentem zůstal fakt, že je milovnicí Survivoru, která zná hru skrz na skrz, a proto měla od začátku terč na zádech, přestože druhým dechem přiznala, že měla tak dobrou sociální hru, že ani jednou nebylo její jméno na kmenové radě napsané a vhozené do urny, čímž vyvrátila svůj první argument o terči na zádech.

Zato Mikýřova řeč byla plná argumentů, proč by se vítězem Survivoru měl stát právě on. „Kdybychom byli na začátku téhle hry, tak bych se do té řeči snažil dostat co nejvíc fórků a bizarnosti. Dělat zábavu. Od toho jsem trochu upustil. Zpočátku jsem se snažil být neřízená střela, dělat bizarní kroky. Uvědomil jsem si, že podrážím své spojence, a tak jsem se soustředil na vizuální fóry s divákem,“ začal svou řeč Mikýř s tím, že i od toho nakonec ustoupil, protože postupně začal Survivor respektovat víc a víc.

„Zpočátku jsem měl naivní představu, že zvolím pár lidí a dojdeme do finále. Byl jsem připravený za ty kluky položit život, obětovat se. Ta strategie docela dlouho procházela. Chtěl jsem hrát tu hru čistě. Ten sociální aspekt hry mě nezajímal. Chtěl jsem to projít skrz duely. V individuálních imunitách se ukázalo, že jsem dobrý v balancování všeho. To mi dalo možnost rozhodovat, kdo půjde do duelu,“ argumentoval Mikýř, který tak všem jasně řekl, že to byl právě on, kdo rozhodoval, kdo vypadne a kdo naopak bude zachráněn.


Změna strategie a promarněná šance

Svou strategii nakonec změnil kvůli vázám osudu. Právě tehdy se prý rozhodl, že vyřadí Kristýnu, protože podle jeho slov byla jedinou hráčkou, které se obával. „Chtěl jsem ti ukázat, že jsme schopní tě napsat, a nakonec jsme tě odhlasovali. Děkuju každým dnem tomu, že se tak stalo, protože jsi mě ve všem porazila. Fyzicky nejsilnější člověk v té hře,“ vyznal se Kristýně Mikýř.

Youtuber nakonec připomněl, že ačkoli se dostal do finále, nikdy mu nedělalo problém se za kohokoli obětovat a jít do duelu. To předvedl během kmenové rady, když řekl Nikole, aby zahrála skrytou imunitu za Martina Careva a on zůstal jako jediný z jejich aliance bez ochrany, když předtím obětoval svůj život ve hře, aby vyhrála Nikola svou první individuální imunitu. Na další již nikdy nedosáhla.

Ačkoli Nikola argumentovala, že by bylo fajn, kdyby poprvé Survivor vyhrála žena, genderové pravidlo naštěstí ve finále Survivoru neplatí a porota nakonec rozhodla, že si titul Survivor 2024 právem zaslouží Martin Mikyska alias Mikýř.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy