Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Mikulášská nadílka u Hanychové. Čert rozplakal Miu, Agáta se tomu smála. Fanoušci jí dali čočku a pochválili Soukupa

Agáta Hanychová s rodinou.
Zdroj: se souhlasem Agáty Hanychové / koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
mikuláš

Letošní návštěvu Mikuláše, čerta a anděla mají české domácnosti za sebou. Na pořádně strašidelnou show došlo i u Agáty Hanychové (37), která má dvě děti. Bylo znát, že syn Kryšpín se čerta jen tak nezalekne, avšak dcera Mia se strachy rozplakala, zatímco se celá rodina i s Jaromírem Soukupem (53) skvěle bavila. Střípky z návštěvy modelka zveřejnila na Instagramu, kde se dočkala i mnoha negativních reakcí.

V pondělí do ulic vyrazili Mikuláš s andělem a čertem, jejichž služeb využila i Agáta Hanychová s partnerem Jaromírem Soukupem. Právě u Agáty doma uspořádali rodinnou sešlost, kterou na moment navštívil i Mikuláš, čert a anděl. A i v této domácnosti došlo na pořádný pláč, o který se postarala dcera Mia, která se přirozeně bála čerta, jenž měl i pytel na zlobivé děti.

Fanoušci rozjeli vášnivou diskuzi

Vystrašená Mia nakonec našla bezpečí v náruči své maminky, zatímco se celá rodina i se Soukupem skvěle bavila. Netrvalo dlouho a u videa se objevila diskuze, zda je v pořádku takhle strašit malé děti.

"Jsem proti, pokud to dítě neprožívá v klidu. V případě strachu dítěte by měl čert opustit místnost. Obzvlášť, když má tak hnusnou masku," uvedla jedna z fanynek Agáty Hanychové.

"Jaromír, jak soucitně kouká na Miu. Chudák malá, jak se bála," podotkla další. "Pozvat si takové hnusné monstrum, které má fakt daleko k tradičnímu českému čertovi, a ještě k malé holčičce, to mi přijde zvrácené," napsal sledující.

Našli se však i lidé, kteří si myslí, že takové vystrašení dětem jednou za rok neuškodí. "Připomíná mi to moje dětství. Říkala jsem básničku a u toho plakala. O tom to je, děti musí mít z něčeho strach, jinak by si dělaly, co by chtěly," svěřila se fanynka.

Odbornice varuje: Strašení může narušit zdravý vývoj dítěte

Rodiče by si podle odborníka měli dát pozor, aby si jejich děti z předvánoční tradice neodnesly spíše trauma než radostné zážitky.

"Nejsem z těch, kdo si z dětství nese přímo traumatický zážitek ze setkání s Mikulášem, čertem a andělem, rodiče mě nikdy nestrašili. Přesto když si na tyto zážitky vzpomenu, provází je směs pocitů spíš negativního charakteru a dlouho po odchodu této trojice jsem se nemohla zbavit napětí, které ve mně intenzivně pulzovalo," uvádí ve vyjádření pro eXtra.cz psycholožka Eva Šimotová.

Děti, kterým rodič vyhrožuje osobou čerta, zažívají podle ní muka. "Potýkají se s obrovskými pocity strachu, bezmoci a zoufalství, hysterií a panikou, je v nich živena nejistota. Tohle samo o sobě může způsobovat mnoho potíží ohrožujících zdravý vývoj dítěte - zadrhávání v řeči, regres ve vývoji, pomočování atd.," varuje psycholožka.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy