Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Mikuláš Minář končí jako předseda Milionu chvilek: Založí vlastní hnutí pro nevoliče

Mikuláš Minář
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
politika
Mikuláš Minář (27) už není předseda spolku Milion chvilek. Přišel s myšlenkou o založení úplně nového hnutí, se kterým by se příští rok chtěl dostat do sněmovních voleb. Hnutím by získal nevoliče a ty, které se neztotožňují se žádnou zavedenou stranou. Minář považuje současnou politickou situaci za špatnou. Podle něj Česku i chvilkařům hrozí úpadek.

O tom, že se Mikuláš Minář rozhodl odejít z funkce předsedy spolku Milionu chvilek, dal vědět v pátek na sociálních sítích. Spolek v sobotu zvolil nového předsedu - Benjamina Rolla, který je v Milionu chvilek už od začátku. "Trvá slib, že Milion chvilek se nestane volebním hnutím a zůstane občanskou iniciativou," dodal Mikuláš.

"Pokud se v příštím roce zásadně nezmění současné společenské a politické trendy, čeká naši zemi i Milion chvilek velký úpadek. I přes veškerou občanskou aktivitu se stav politiky nadále zhoršuje. Prohlubuje se oligarchizace, porušování pravidel i zneužívání moci," přednesl Minář své důvody, proč opouští funkci předsedy.

K volbám by pak mohli chodit i běžní nevoliči

Minář chce novým politickým hnutím oslovit nejen ty, kteří nebyli osloveni sněmovní opozicí, ale také ty, kteří se doposud k volbám nehrnuli.

"Jsem přesvědčen, že jedinou cestou k rozpohybování současné mizerné a zablokované situace je vytvořit nové politické hnutí, které dá dohromady ty nejskvělejší lidi této země ochotné převzít osobní odpovědnost a pokusit se proměnit Českou republiku k lepšímu. Pokud se má něco změnit, je naprosto nutné oslovit i tu část voličů, kterou současná opozice oslovit nedokáže," vysvětlil.

Minář si je vědom velkého risku, do kterého se žene se založením nového hnutí a jak těžké bude jej dostat do Sněmovny. Zároveň však bere jako větší risk to, že by to vůbec nezkusil. "Ano, chci se pokusit o zázrak. Vždyť život je tak krátký," dodal Minář. Zatím je v kontaktu s možnými kandidáty a experty, kteří by s ním spolupracovali. "Je to opravdu široká paleta lidí. Mladší, starší, z regionů, z Prahy, mají za sebou velmi úspěšné kariéry z byznysu, akademické sféry, někteří mají zkušenosti i z politiky," jmenoval bývalý předseda spolku.

O jeho odstoupení pak informovali i na Facebooku Milion chvilek pro demokracii. "Neobětoval jsem tři roky svého života proto, aby všechny ty Letné a všechno to úsilí, celá energie, nakonec vyšuměly. A nehodlám ještě v roce 2025 řešit dál kauzy a problémy Andreje Babiše. Naše země má na víc," nechal se slyšet.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy