Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Mikuláš, čert a anděl se po roce vracejí! Sekali jste letos latinu?!

Mikuláš dnes večer vyrazí do ulic!
Zdroj: Instagram
+ Další 2 fotografie
Už dnes večer se Mikuláš, čert a anděl vracejí na naši půdu, aby srovnali naše malé nezbedníky do latě! A to včetně dětí našich známých...

Mikuláš je církvemi uznáván jako jeden z nejdůležitějších světců. Ve třetím století byl biskupem v oblasti dnešní turecké Antalye. Už za svého života byl mezi lidmi velice oblíbený a proslulý svou štědrostí k lidem v nouzi i jako obránce víry před pohany. Zachraňoval nespravedlivě obviněné a odsouzené. Zachránil dokonce i podle jedné z legend tři malé dívky před otroctvím a díky tomu vznikla tradice, kdy Mikuláš se svou skupinou navštěvuje malé děti.

Rozhodně v Čechách a na Slovensku nejsme jediní, kdo slaví Mikuláše. Nizozemsko s Belgií tento svátek také slaví, akorát namísto čerta mají černého Petra, který má v ruce rudou knihu, kde má zapsáno, jak se dané dítě chovalo po celý rok.

Jako jeden z mála svátků se tento dochoval i do dnešní doby. Jsou mezi námi i tací, kteří by ho chtěli vymazat, ale to by byla velká škoda! Přece jenom je to alespoň jeden den v roce, kdy je našim dětem reálně ukázáno, že je dobro a zlo. A se zlem není radno si zahrávat!

Tento svátek samozřejmě slaví i naši slavní. Například taková Tereza Maxová si i přes své žití v Monaku občas na Mikuláše čas udělá. Nebo zpěvačka Celeste Buckingham (21) minulý rok pomáhala Mikulášovi jako anděl. Vlaďka Erbová (35) se rovnou za čertici převlékne, stejně jako herečka z Ulice Patricie Solaříková. A u Míši Ochotské (31) byl Mikuláš minulý rok poprvé s nadílkou pro syna Andrého… bude tomu i letos?

Na to si budeme muset počkat do zítřka, jedno je však jasné. Přes dnešní noc by nějaké to zlo z Evropy mohlo zmizet.

Související články

Další články