YouTube dřív povoloval skoro vše, vyjma dětské pornografie, ale od chvíle, kdy mu začali utíkat inzerenti, jimž se nelíbilo, když se jejich reklamy objevovaly u sprostých a nemorálních videí, silně utáhl kohoutky.

Dnes už si tak tvůrci obsahu musí dávat pozor. Proč konkrétně o účet Mike přišel, se neví. Jedni spekulují nad tím, že samotné ponižování měšťáků stačilo, jiní si myslí, že za to může video s „napadením“ důchodce. Nebo že Mike postoval video, ke kterému neměl autorská práva.

„Kvůli důchodci to nebylo. Ale nechci se o tom teď bavit, jsem na dovolené v Maďarsku. Účet se mi podaří obnovit,“ řekl Mike redakci eXtra.cz.

Jiní si to ale nemyslí.

„Tento účet byl zrušen z důvodu porušení pokynů pro komunitu YouTube, “ uvedl například Maťo Aita.

Na Mikeově facebookovém profilu zatím probíhají oslavy.

„Zazvonil zvonec a amorální žumpě je konec :) Nebojte, ono někde vyplave video, kde nám Mikeš vysvětlí, že to je vlastně jenom kampaň nebo že za tím stojí Stejskal,“ napsal Jakub s narážkou na bývalého šéfa měšťáků Prahy 1. „MikeJeBAN,“ raduje se další.

Paradoxní je, že největší radost z toho mají nejen strážníci, ale další youtubeři, kteří se nyní předhánějí v tom, kdo se víc nad Mikem pohorší. A sledovanost mají zaručeně slušnou.