Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Mike je BAN! Youtuberovi, co školí měšťáky, zlikvidovali účet se 400 tisíci fanoušky

MikeJePan skončil na YouTube.
Zdroj: Facebook, Google
+ Další fotografie
Desítky hojně sledovaných videí, v nichž především dával za vyučenou městským strážníkům, jsou fuč! MikeJePan, kontroverzní postavička českého internetu, přišel o účet na YouTube, a tím pádem i o skoro 400 tisíc fanoušků.

YouTube dřív povoloval skoro vše, vyjma dětské pornografie, ale od chvíle, kdy mu začali utíkat inzerenti, jimž se nelíbilo, když se jejich reklamy objevovaly u sprostých a nemorálních videí, silně utáhl kohoutky.

Dnes už si tak tvůrci obsahu musí dávat pozor. Proč konkrétně o účet Mike přišel, se neví. Jedni spekulují nad tím, že samotné ponižování měšťáků stačilo, jiní si myslí, že za to může video s „napadením“ důchodce. Nebo že Mike postoval video, ke kterému neměl autorská práva.

„Kvůli důchodci to nebylo. Ale nechci se o tom teď bavit, jsem na dovolené v Maďarsku. Účet se mi podaří obnovit,“ řekl Mike redakci eXtra.cz.

Jiní si to ale nemyslí.

„Tento účet byl zrušen z důvodu porušení pokynů pro komunitu YouTube, “ uvedl například Maťo Aita.

Na Mikeově facebookovém profilu zatím probíhají oslavy.

„Zazvonil zvonec a amorální žumpě je konec :) Nebojte, ono někde vyplave video, kde nám Mikeš vysvětlí, že to je vlastně jenom kampaň nebo že za tím stojí Stejskal,“ napsal Jakub s narážkou na bývalého šéfa měšťáků Prahy 1. „MikeJeBAN,“ raduje se další.

Paradoxní je, že největší radost z toho mají nejen strážníci, ale další youtubeři, kteří se nyní předhánějí v tom, kdo se víc nad Mikem pohorší. A sledovanost mají zaručeně slušnou.

Související články

Další články