Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Migranti po pandemii mohou do Evropy: První loď jich přivezla 67, další je na cestě

(ilustrační foto)
Zdroj: Pixabay
+ Dalších 5 fotografií
uprchlíci
V březnu kvůli pandemii koronaviru byly uzavřeny všechny přístavy v Římě. Situace se zlepšila a italské břehy jsou znovu otevřeny. V sobotu proto v Sicílii zakotvila loď, která do země přivezla 67 migrantů. Další loď s 211 uprchlíky už je na cestě.

V sobotu večer, shodou okolností ve Světový den uprchlíků, vplula loď neziskové organizace Mediterranea do přístavu na Sicílii. „Alespoň jednou byla v krátkém čase dodržena mezinárodní povinnost nabídnout bezpečný přístav,“ řekla vedoucí organizace Alessandra Sciurba.

Na lodi bylo celkem 67 uprchlíků, kteří byli z moře zachráněni poté, co jejich člun narazil na problémy. Tito lidé byli celé 2 dny bez pitné vody. Organizace následně požádala úřady, aby udělily povolení i pro pasažéry lodě Sea Watch 3. Na té je 211 uprchlíků a povolení dostala.

Podezření na koronavirus

Pracovníci neziskové organizace se obávají, že jeden z migrantů je nakažen koronavirem. Z lodi proto nesmí nikdo vystoupit a posádka čeká na výsledky testů. Pokud by byly pozitivní, museli by podle italských médií lidé na lodi být 14 dní v karanténě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy