Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Migranti měli v kamionu žízeň. Tak prořízli plachtu a vyrazili pěšky po dálnici D2

migrační krize
Chtěli se dostat do Německa za lepším životem. Jejich pouť ale skončila na dálnici u Lanžhotu. Tři občané Bangladéše zaplatili převaděčům v Srbsku. Jejich putování v kamionu skončilo, když dostali hlad a žízeň.

Je potvrzeno, že také v Česku se objevují nelegální migranti. Česká republika ale není cílovou zemí, ekonomičtí migranti se chtějí dostat hlavně do Německ nebo do Francie.

O víkendu policie obdržela hlášení od řidiče nákladního vozu, že v odstavném pruhu na dálnici u Lanžhotu jdou tři osoby. Policisté později zjistili, že jde o tři státní příslušníky Bangladéše, kteří cestovali ukryti v kamionu.

„Měli hlad a žízeň, z kamionu tak během delší pauzy odešli po proříznutí plachty. Jejich cílem bylo Německo. Za transport, o kterém neměl řidič ani tušení, zaplatili převaděči v Srbsku. V rámci readmisní dohody byli muži ve věku 17, 20 a 25 let předáni na Slovensko,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Související články

Další články