Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Migranti boří Frankfurt: Na náměstí zaútočili na policisty, zasypali je lahvemi a kamením

Migranti boří Frankfurt: Na náměstí zaútočili na policisty, zasypali je lahvemi a kamením
Zdroj: Pixabay
Výtržnosti v Německu
Policisté ve Frankfurtu nad Mohanem museli v neděli ráno zpacifikovat stovky agresivních lidí. Na náměstí Opernplatz totiž popíjelo a dělalo výtržnosti až 800 mladých. Část z nich se podle webu focus.de nejdřív poprala mezi sebou, pak se i s ostatními obrátili proti zasahujícím strážníkům. Zasypali je sprchou lahví a kamení. Podle policie šlo většinou o migranty.

Na náměstí Opernplatz ve Frankfurtu, které je v posledních dnech využívano mladými lidmi k večírkům, se v nedělních ranních hodinách strhla pořádná mela. Kolem třetí hodiny se u fontány mezi sebou porvalo až třicet lidí. Na místo ihned vyrazilo deset policistů, aby zamezili výtržnostem. „V tu chvíli se začala nálada měnit,“ uvedl podle novinky.cz frankfurtský policejní prezident Gerhard Bereswill.

Podle něj se dav najednou zaměřil na zasahující policisty a začal po nich zprvu pokřikovat, pak házet nejrůznější předměty. Většinou šlo o lahve a kameny, někteří vytrhávali i dlažbu na náměstí „Bylo to jako krupobití, ale místo zmrzlé vody padaly na policisty lahve,“ popsal útok Bereswill, který uvedl, že lidí na náměstí bylo v tu chvíli podle odhadu až 800.

„Dav jásal, když láhev zasáhla policistu. Pokud jde o počet útočníků a míru brutality, je to něco, co jsem ve Frankfurtu nikdy nezažil,“ řekl policejní prezident. Na místo byly okamžitě povolány speciální týmy, které proti agresorům zasáhly a ve dvou řadách je vytlačily z náměstí. Podle Bereswilla jsou nepokoje "poslední a absolutní vrchol posledních týdnů".

Celkem bylo zatčeno 39 mladých lidí ve věku 17 až 23 let. Mezi nimi byla pouze jedna žena. „Mohu říci, že většina z nich má migrační pozadí,“ uvedl policejní prezident a dodal, že bylo zraněno pět policistů. Všichni zatčení teď čelí obvinění z výtržnictví a ublížení na zdraví.

Vedoucí bezpečnosti Markus Frank na odpolední tiskové konferenci prohlásil, že bude usilovat o to, aby bylo náměstí v pátek a o víkendu ve večerních hodinách uzavřeno. "Místo by bylo uzavřeno hodinu po půlnoci. To by mělo zamezit v přístupu problémovým osobám," uvedl Frank.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy