Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Migrant, který znásilnil Češku (16), dostal dva roky: Nejdříve se půjde léčit

Migrant, který znásilnil Češku (16), dostal dva roky: Nejdříve se půjde léčit
Zdroj: TV Nova
Litoměřicko
Africký migrant Abdallah Ibrahia Diallo měl podle žaloby minulý rok znásilnit dnes šestnáctiletou dívku z Litoměřicka. Tamní soud rozhodl, že si odsedí dva roky ve vězení a bude se léčit se schizofrenií. Znalci si myslí, že v době, kdy čin vykonal, nebyl příčetný.

U soudu se dokázalo, že ke znásilnění doopravdy došlo. Šestnáctiletá dívka podala výpověď a nevynechala jediný detail, na jejím těle i oblečení se našla jeho DNA a byl u něj nalezen telefon, který jí ukradl. Abdallah Ibrahia Dallio už dříve žádal o azyl v Německu, který však nedostal.

Znásilnění na Litoměřicku

Podle obžaloby se poté potuloval u Lukavce na Litoměřicku, načež potkal šestnáctiletou dívku, popadl ji zezadu, povalil ji na zem a začal ji líbat a osahávat. Dívka se marně bránila. Migrant z ní potom strhal oblečení a znásilnil ji. Migrant v při hlavním líčení uvedl, že dívku žádal o pomoc, ale ona s křikem utekla. O sexu s ní neví nic.

Prošetřovalo se ale, zda byl Libyjec v době činu příčetný. Ve vazbě se totiž choval podivně a stejně tak i během hlavního líčení. Soudkyně si tedy nechala vypracovat znalecký posudek o jeho duševním stavu, i když zpočátku nebyl žádný potřeba.

Schizofrenie

Podle Jana Flídra, který jeho stav posuzoval, trpí migrant schizofrenií a jeho ovládací a rozpoznávací schopnosti byly v době spáchání činu zanikly. Připustil však, že by mohl Diallo simulovat, proto ho ještě pozoroval v ústavu. Přišel se stejným verdiktem.

Soud nechal vypracovat ještě další znalecký posudek v Bohnicích. I tam přišli s diagnózou, že Diallo trpí schizofrenií, ale jeho ovládací a rozpoznávací schopnosti zcela nezanikly. " I při této nemoci tam alespoň základní povědomí, že se neznásilňuje a nekrade, bylo," uvedla předsedkyně senátu Alexandra Šetková. Senát tak kvůli stavu Dallia zůstal na spodní hranici trestu - 2 roky.

Nejdřív léčba, pak vězení

Podle státní zástupkyně Věry Šípalové by měl migrant nejdříve nastoupit na léčení a až poté do vězení. "V současné době je totiž nebezpečný pro sebe i své okolí," dodala Šípalová. Na tom se shodli i znalci. Rozsudek není pravomocný, obhájce obžalovaného i státní zástupkyně mají lhůtu na rozmyšlenou. Až nabude právní moci, Dallio začne s léčbou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy