Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Michal Viewegh se podruhé narodil: Nový impuls do života mu přinesla čerstvá láska

Michal Viewegh je jeden z nejlepších spisovatelů u nás.
Zdroj: Se souhlasem TV Prima
+ Dalších 5 fotografií
Zajímavosti

Málokdo ví, že výborný český spisovatel Michal Viewegh si před více než deseti lety prošel disekcí aorty. V pořadu Show Jana Krause přiznal, že jeho zdravotní stav byl opravdu vážný, a dokonce se prý podruhé narodil. S následky nemoci se potýká dodnes. 

Jeden z nejvíce uznávaných českých spisovatelů u nás, Michal Viewegh, kdysi doslova bojoval o svůj život. Před několika lety protrpěl disekci aorty (cévní příhoda s dramatickým průběhem, ohrožující život, pozn. red.), kdy si sám myslel, že jde o jeho poslední hodinku. Následky srdeční příhody se mu ozývají dodnes.


Moderátor pořadu Show Jana Krause se ho zeptal, zda to znamená, že se podruhé narodil. "Přežije to jeden člověk z deseti, takže asi ano," řekl s úsměvem na rtech jeden z nejlepších bestsellerových autorů u nás. Spisovatel je ale na sebe hodně přísný. „Myslím, že pokud budeme věřit na spravedlivý osud, tak každému by měl měřit trošku spravedlivěji. Svině by měly být potrestány," nebral si servítky Viewegh.

Nová láska, nový impuls

Michal Viewegh ale nalezl do života někoho, kdo ho každý den rozesmívá a tvoří mu úsměv na tváři. „Ozvala se mi hned druhý den paní ze Sázavy, že má doma Ukrajinku se synem, který je protivný, ať si pro ně přijedu. A musím říct, že v té chvíli jsem se zalekl své ušlechtilosti, ale nakonec to dobře dopadlo," svěřil se Michal Viewegh, který je znovu zamilovaný.

Viewegh byl předtím dvakrát ženatý. Se svou první ženou Jaroslavou rozenou Mackovou žil do roku 1996. V roce 2002 si vzal Veroniku rozenou Kodýtkovou. Ani toto manželství nevydrželo. Rozvod přišel v roce 2015. Spisovatel je také otcem tří dcer: Michaely, Barbory a Sáry.


Je autorem skvělých knih a některé z nich se dokonce dočkaly filmového zpracování. Napsal například Účastníky zájezdu, Román pro ženy, Román pro muže, Vybíjená atd.

Show Jana Krause můžete sledovat vždy ve středu od 21:40 na Primě


Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy