Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Michal Viewegh o vzpomínkách: Dříve jsem vše považoval za samozřejmé, život mě vyškolil

+ Dalších 7 fotografií
Český spisovatel a publicista Michal Viewegh (57) je nejprodávanějším českým autorem. Zdánlivě by se mohlo zdát, že jeho život je pohádkový, příjmy z knih se mu jen hrnou a vše funguje tak, jak má. Pravdou však je, že mu život uštědřil několik krutých ran a člověka, který dřív považoval vše za samozřejmé, postavil zpátky nohama na zem. Moderátorce Evě Decastelo (41) o svých útrapách v pořadu Extra Host prozradil mnohé.

„Když jsem byl úspěšný povrchní hédonista, psal jsem lehkovážně, vše jsem považoval za samozřejmé, i to, že mi to psaní jde, že vydělávám dost peněz, že můžu kamkoli. Pak přišla krize,“ prozradil Michal Viewegh. Oblíbenému spisovateli život uštědřil krutou ránu ve formě prasknutí aorty a následného poškození mozku. Zpětně je za to vděčný – tato nešťastná událost ho zbavila povrchnosti.

„Víc si vážím věcí, i zdánlivých banalit, kterých jsem si předtím nevážil, jako je procházka s dětmi, grilování u sousedů a podobně,“ řekl Viewegh v pořadu Extra Host moderátorce Evě Decastelo. Ačkoliv dříve se zlobil a říkal si, proč osud uštědřil tak krutou ránu zrovna jemu, dnes už je za nevyžádanou lekci vděčný.

„Prožil jsem si všechny fáze života. Bylo to nevyžádané školení, nechtěl bych to prožít znovu, ale dnes už to osudu nevyčítám, jsem za to vděčný,“ dodal spisovatel. O svém životě ale v rozhovoru v pořadu Extra Host prozradil mnohem víc. Jak se dnes uživí psaním? Jaký je otec, dědeček a přítel své partnerce? Vše se dozvíte ve videu.

Související články

Další články