Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Michal Viewegh o svém (ne)vaření: Gurmán Hejlík by mě za mou stravu nepochválil

+ Dalších 7 fotografií
Nejúspěšnější český spisovatel posledního čtvrtstoletí si vydělal psaním tolik, že by možná doma mohl mít služebnou, ale ve skutečnosti si jídlo zaopatřuje sám. Ovšem poněkud kuriózním způsobem, kvůli němuž by si prý gurmán Lukáš Hejlík vůbec nepochutnal.

Bydlí totiž sám, vařit neumí a nebýt obědů od pečovatelské služby, asi se sice zaopatří, ale nebude to žádný zázrak. Každý den si tedy chodí obcí Sázava, kde bydlí, pro mňamku.

„Mám tři kastrůlky. V jednom je polévka, v druhém maso a omáčka a ve třetím příloha. To je můj denní chleba,“ otevřel se před Evou Decastelo (41), půvabnou moderátorku nového pořadu Extra Host

„Kus masa si samozřejmě udělám. Třeba roštěnku s rýží. Nebo hemenex. Pár základních jídel zvládám, například zapečené brambory s něčím. Uživil bych se,“ tvrdí Michal Viewegh

Proč se mu ale představa pravidelného vaření příčí a jaká je kvalita stravy z pečovatelské služby?

A jak o sebe mistr slova pečuje? Chodí na kosmetiku? Jaký je rozdíl mezi jeho psaním před zdravotními komplikacemi a nyní? Změnila se jeho povaha a přístup k životu? Ublížila mu velmi úspěšná konkurence (Radka Třeštíková, Patrik Hartl)? Nakolik autobiografické jsou některé jeho romány? Jak se dá psaním uživit? Jaký byl jako puberťák? Jak dcery reagovaly na loňskou záměnu? Jak zvládá touhu přítelkyně po dalším dítěti? Jaký je vůbec otec a dědeček? Zhoršila se jeho finanční situace po vážných zdravotních potížích? Co nového vydal a ještě brzy vydá? A čím mu polichotila Eva Decastelo?

To všechno přinese již v neděli velký rozhovor Evy, která ví, na co se ptát, s mužem, který má co říct!

Extra Host uvidíte v neděli v 19 hodin.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy