Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Michal Suchánek poprvé režíruje: Špičkoví herci zažijí s porotcem SuperStar dost divný Večírek

Zdroj: archiv filmu Večírek
+ Další 4 fotografie
NOVÁ KOMEDIE
Michal Suchánek napsal a režíroval svůj debutový film Večírek. Komedie, ve které uvidíme Jiřího Langmajera, Tatianu Dykovou, Karla Rodena, Mariana Čekovského a další, bude mít premiéru v roce 2021.

Michal Suchánek nedávno dokončil svůj scenáristický a režijní debut Večírek. Ten pojednává o partě bývalých spolužáků, kteří se schází na večírku. Obvykle se tato setkání nesou v nostalgickém duchu, ale místo jednoho ze spolužáků zazvoní na večírku podomní prodavač. Přinese zprávu o jednom z kamarádů, který už na večírek nikdy nedorazí. Účastníci večírku se za ním společně vydají autobusem. Během jejich cesty ale postupně začnou na povrch vyplouvat pocity, které zůstaly desítky let skryté.

Langmajer, Dyková a Roden

Ve filmu se sešlo hvězdné obsazení. V hlavních rolích manželů Hrdových, kteří večírek pořádají, uvidíme Tatianu Dykovou a Jiřího Langmajera. Jejich spolužáky pak ztvárnili Marek Taclík, Karel Roden, Nela Boudová nebo komik a zpěvák Marian Čekovský, u nás známý především jako porotce ze SuperStar. „Sešla se tady mimořádně silná parta a dělali jsme na něčem, co pro nás všechny bylo mimořádně zajímavé a zároveň nové. Takže by to mohlo být zajímavé a nové i pro diváky v kinech,“ řekl Jiří Langmajer pro časopis Totalfilm.

Premiéra odložena

Večírek se začal natáčet v srpnu loňského roku. Původně měl film jít do kin už v listopadu, ale kvůli uzavření kin byla premiéra posunuta na letošní rok. Momentálně ale není stanovené datum premiéry, na plakátu tvůrci lákají diváky větou "až bude svět zase v pořádku, přijďte do kina". Díky tomuto odkladu ale mohl Michal Suchánek vypilovat film do podoby, jaké zamýšlel. Poslední úpravy dokončil tento týden.

Michal Suchánek jako režisér

„Pustit se do režie celovečerního filmu mělo pro mne dva zásadní důvody. Prvním byla efektivita práce. S autorem scénáře se znám už od narození a nemusel mi tedy dlouze vysvětlovat pro jiné často nepochopitelné tvůrčí pochody. Druhým zásadním důvodem byla nechuť oblékat si každé ráno kostým," vysvětluje Michal Suchánek s humorem sobě vlastním. Kdy tedy Večírek uvidíme, zatím není jasné, ale už teď víme, že bude na co se těšit.

Související články

Další články