Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Michal Prokop a Framus Five oslaví 50 let na Konopišti

Akce Krásný Ztráty Live, jejímž dějištěm bude amfiteátr na Konopišti, začne v pátek 14. července a potrvá do pozdních nočních hodin soboty 15. července. Padesát let existence zde oslaví kapela Framus Five, hostitelem bude stejně jako vloni zpěvák Michal Prokop, a společnost jim bude dělat řada vzácných hudebních hostů. Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích a budou k dispozici i na místě.

Kromě slavícího Framusu Five na Konopišti vystoupí se svými koncerty v pátek 14. července Michal Pavlíček s Monikou Načevou a Mňága a Žďorp. Několik programových bloků bude patřit také kapelám, v jejichž sestavách figurují členové Framusu Five, tedy Kukulín Jana Hrubého, Luboš Andršt Blues Band a Yo Yo Band.

Sobota 15. července bude patřit pódium nejprve mladým kapelám Gingerhead (kterou vede syn Prokopova generačního souputníka Vladimíra Mišíka Maťo) a Sunflower Caravan. Pak konopišťský amfiteátr obsadí kapely hudebníků, jejichž počátky jsou spojeny s osmdesátými lety, tedy Blanka Šrůmová s Janem Saharou Hedlem, Kamil Střihavka s kapelou Leaders!, Precedens, Michal Ambrož & Hudba Praha a Visací zámek. Zahrají ale i obnovení minus123minut a hostitel festivalu Michal Prokop, který se tentokrát představí v triu s Lubošem Andrštěm a Janem Hrubým.

Framus Five svoji typickou podobu s Michalem Prokopem u mikrofonu získal v roce 1967. Ještě téhož roku se stal senzací 1. československého beatového festivalu, kde byl Michal Prokop vyhlášen nejlepším zpěvákem. Se zaměřením na černé hudební žánry soul a rhythm and blues neměl na české scéně Framus Five ani jeho leader konkurenci. Kapela byla o tři roky později také průkopníkem českého art rocku, když přišla s rozsáhlým hudebním celkem Město Er na sova básníka Josefa Kainara. V osmdesátých letech přišel Michal Prokop ve spolupráci se skladateli Petrem Skoumalem a Janem Hrubým a s texty básníka Pavla Šruta s originální podobou rockového písničkářství, tedy parketou, která je mu po řadě alb a stovkách koncertů blízká dodnes.

Pro návštěvníky se ale chystají i překvapení. Hostitel festivalu Michal Prokop má totiž v plánu se k některým z účinkujících připojit. Říká: „Rád bych zkusil, pokud to půjde, střihnout si s některými hosty něco společně. Ať už půjde o jejich písně, nebo možná i třeba něco mého v poněkud nečekaném podání. Tak držte palce, aby to vyšlo a nechte se překvapit.“

Vedle hudebního programu je připravené i kvalitní zázemí: k dispozici bude stanové městečko společně s parkovištěm a okolí Konopiště a města Benešov nabízí i několik možností ubytování. Návštěvníky jistě potěší i možnost využití pláže na Konopišťském rybníku, či samotný zámek Konopiště na kterém se konají pravidelné prohlídky. Z Prahy je festivalový areál vzdálen pouhých 30 minut jízdy autem a vybízí tak ke skvělému víkendovému zážitku ve společnosti kvalitní muziky.

Mohlo by vás zajímat

Další články