Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Michal Penk se zpovídá: Slyšel jsem hlasy, skončil v blázinci, syn o mé závislosti ví

Michal se dal hodně do kupy...
Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
TALENT
Naposledy o něm bylo hudebně slyšet v roce 2013, pak už jen v souvislosti s drogami či trestním oznámením. Redakci eXtra.cz ale přiznal, že aktuálně se připravuje na svůj hudební návrat. „Je to pravda, pracuji na nové desce a svém návratu,“ řekl redaktorovi zpěvák Michal Penk (51), který svá nejlepší léta zažíval v období mezi 80. a 90 lety.

Penk se rozpovídal i pro pořad Rozstřel, kde se svěřil s tím, že dlouho zvažoval, zda opráší zašlou slávu. „Když má člověk v dnešní době zájem médií, je o něm velmi rychle slyšet. Když jsou tam však nějaké negace, je to velmi těžké. Lidé se dnes navíc ke všemu vyjadřují a neuvědomují si, že číst to není pro člověka vůbec jednoduché. Zraňovalo mě to, vracelo do minulosti a stahovalo dolů,“ uvedl hudebník. Poslední album Tancuj zbožně vydal zpěvák v roce 2013. Momentálně pracuje na novém albu plném balad, které by mělo být jakýmsi návratem k jeho hudebním začátkům

Jako teenager měl obrovské vlohy stát se megahvězdou. V roce 1985 vznikla skupina Lucie a Penk byl jejím prvním zpěvákem, což mu vydrželo necelé dva roky. Na konci 80. a počátku 90. let byl sólovou hvězdou československého mainstreamu. Pak ale přišly drogy, které ho ovládly a od hudby odtáhly. Začalo to kokainem, pak přišel pervitin. Naposledy prý byl pravidelným uživatelem drogy v roce 2009.

Když by měl Penk varovat lidi, neví přesně jak, ale... "Pokud na někoho působí to, že se řekne, že může o všechno přijít a já měl štěstí, že jsem to ustál, tak určitě toto... Mám syna, kterému o mé závislosti řekla jeho matka, když mu bylo osm, aby se to nedozvěděl od někoho dříve. Byl z toho smutný, měl o mě strach. Naštěstí to pro něj fungovalo jako odstrašující případ," řekl Penk, který poprvé na léčení byl v roce 1998, kam ho "dotlačili" rodiče.

"Slyšel jsem hlasy, nechal jsem se odvézt i do blázince... Oficiálně jsem se léčil třikrát, ale bylo i několik pokusů, které se nezdařily," promluvil Penk o drogách. V minulosti po něm dokonce bylo vyhlášeno pátrání. "Bylo to kvůli tomu, že jsem měl svědčit proti organizované skupině v drogové kauze. Bál jsem se vypovídat, tak jsem to oddaloval, nakonec jsem vše popřel," vysvětlil hudebník, který byl nakonec obviněn z křivé výpovědi. Tím, že někdejší idol 80. let ale vložil peníze do fondu pro oběti trestných činů, splnil veškeré zákonné podmínky. Proto bylo stíhání s ním zastaveno.

„Letos bych chtěl znovu vystupovat. Dali jsme s Tomášem Waschingerem dohromady kapelu a aktuálně zkoušíme. Muzikantům se nesmí stát, že vymřou po jedech nebo po ztrátě hudebnické cti,“ uvedl pro eXtra.cz Penk, který se netajil tím, že aktuálně je jeho život v pořádku. Musí ale žít velmi skromně. "Z mé tvorby mi pořád chodí nějaké peníze, ale nesmím moc utrácet, abych vyžil," uvedl talentovaný hudebník. Otázkou je, jak jeho návrat lidé přijmou, skutečností zůstane, že drogy zničily člověka, který se pro hudbu narodil.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy