Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Michal Penk prošel proměnou: Po boji s pervitinem jde hvězda 80. let zase do sebe

Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
hudba a drogy
Kdysi úspěšný zpěvák se v minulosti stal obětí pervitinu. Prodělal několik psychóz, dokonce se pokoušel o sebevraždu. Nakonec se uchýlil i k víře a po několika letech, kdy s drogou zápasil, je prý zcela čistý. Redakce eXtra.cz získala jeho aktuální snímek a Michal Penk (51) prošel opravdu výraznou proměnou.

Život Michala Penka je jako na houpačce - dobrá období se střídají s těmi horšími Před třemi lety opět propadl závislosti a byl dokonce pohřešovaný. Jenže teď to vypadá, alespoň podle jeho posledního pár dnů starého snímku, že se opět dostal z pomyslného dna.

Drogy hudební hvězdě, které klečel svět u nohou, hodně zkomplikovaly život... Kvůli drogám pohřbil svou slibnou pěveckou kariéru a možná už mladší generace ani netuší, o koho se jedná. Přitom stačilo málo.

Jako teenager měl obrovské vlohy stát se megahvězdou. V roce 1985 vznikla skupina Lucie a Penk byl jejím prvním zpěvákem, což mu vydrželo necelé dva roky. Na konci 80. a počátku 90. let byl sólovou hvězdou československého mainstreamu. Pak ale přišly drogy, které ho ovládly a od hudby odtáhly. Začalo to kokainem, pak přišel pervitin

"Dvanáct let jsem slyšel hlasy. Stačil třeba zvuk lednice u mámy v bytě. Připadal mi jako rytmický zvuk hlasu a začal jsem se s ním vybavovat. Drogy jsou neuvěřitelně kreativní. Dozvídal jsem se zajímavé věci, ale také naprosté bláboly. Nejdříve mi to bylo trapné a chtěl jsem říct: Hele, jdi k čertu, je to nesmysl. Ale zvědavost fungovala, tak jsem s tím mluvil," uvedl v minulosti Penk.

Znovu na vrchol?

"Letos bych chtěl znovu vystupovat. Dali jsme s Tomášem Waschingerem dohromady kapelu a aktuálně zkoušíme. Muzikantům se nesmí stát, že vymřou po jedech nebo po ztrátě hudebnický cti," uvedl pro eXtra.cz Penk, který se netajil tím, že aktuálně je jeho život v pořádku. Mnozí Michalovi Penkovi přejí zejména to, aby u něj to dobré období vydrželo a už nepřišel žádný pád. Z jeho aktuálního snímku to vypadá, že je skutečně v dobré formě.

Co jste možná o Michalu Penkovi nevěděli:

Michal Penk byl v dětství úspěšný klavírista. V nejvýznamnějších soutěžích získával skvělá umístění.

V roce 1985 hráli společně se skupinou Prášek rock v KD Vltavská a udělal dojem na PBCH a Roberta Kodyma, s nimiž na podzim založil skupinu Lucie. V průběhu roku 1986 Michal Penk kapelu Lucie ale opustil.

Pod vlivem "prevítinu a perverzinu", jak se v té době metamfetamin nazýval, natočil album Rachot (Andělíček) Tereze Pergnerové, které vyšlo roce 1995.

Související články

Další články