Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Michal Horáček prodává věci po Hapkovi! Za hudební nástroj chce 50 000! Na co peníze potřebuje?

Petr Hapka a Michal Horáček spolupracovali dlouhá léta.
Zdroj: profimedia.cz
Textař a také prezidentský kandidát Michal Horáček (65) začal rozprodávat pozůstalost po Petru Hapkovi (†70). Co ho k tomu vede?

Pokud si myslíte, že Horáček je na tom tak zle, že potřebuje 50 tisíc na kampaň, tak jste dost vedle. Horáček hudební nástroj chtěl získat, aby ho mohl dát na charitu.

„Fanfáru jsem koupil z pozůstalosti Petra Hapky, protože mi byla velmi drahá a měl jsem k ní osobní vztah. Petr Hapka, který kuriózní hudební nástroje sbíral, na ni hrál jen vzácně – obvykle v situacích, kdy se nám nějaká píseň opravdu výjimečně povedla. Jinak visela na zdi. Slyšel jsem ji asi třicetkrát v životě,“ vzpomíná Michal Horáček, podle kterého fanfára zazněla třeba po složení známé písně Štěstí je krásná věc.

Fanfára je vlastně soustava svařených trumpet. Pokud o zajímavý hudební nástroj máte zájem, tak si ho můžete zakoupit prostřednictvím Hvězdného bazaru.

„Máme radost, že máme ve Hvězdném bazaru nástroj s tak zajímavou historií. Určitě stojí za to, aby se na něj lidé přišli do obchodu třeba jen podívat a popovídat si s našimi prodavači. Panu Horáčkovi na fanfáře skutečně záleželo, tím víc nás těší, že ji Hvězdnému bazaru věnoval. Doufám, že fanfára přiláká sběratele kuriozit, kteří touží po dalším jedinečném kousku do sbírky,“ říká pořadatelka bazaru Alena Jančíková. Zájemce o fanfáru si musí připravit 50 000 korun, výtěžek z prodeje podpoří vozíčkáře.

Hvězdný bazar je charitativní obchod a tréninkové pracoviště pro vozíčkáře po poškození míchy. Jedná se o bezbariérový obchod na pražské Jungmannově ulici, který funguje také jako prostor pro setkávání lidí bez handicapu s vozíčkáři. Ti pak po úraze páteře nebo onemocnění míchy, jež výrazně ovlivnilo jejich život, v obchodě získávají patřičné pracovní zkušenosti, vylepšují si komunikaci, sebevědomí i povědomí o vlastních možnostech, které jim pomáhají v dalším uplatnění se v pracovním i soukromém životě. Hvězdný bazar podpořila řada známých českých i zahraničních osobností – výtěžek z prodeje jejich osobních věcí putoval na podporu handicapovaných.

Související články

Další články