Tohle není závod na sto metrů v běhu. To je boj o Hrad a Miloš Zeman (72) při souboji s Karlem Schwarzenbergem (79) jasně ukázal, že pro vítězství udělá všechno.

Pokud chce Michal Horáček uspět, musí Čechy nejen oslovit, ale musí se jim zalíbit. Pokud od české veřejnosti chce hlasy, musí jim vyjít vstříc. Musí jim vlézt do jejich přízně. Musí prostě alespoň na chvíli být POPULISTOU.

Zvládne to? A vykročil správně? Horáček ve čtvrtek představil tým poradců. V boji o Hrad by mu měli pomoci herečka a bývalá velvyslankyně ve Vídni Magda Vášáryová, šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, právník Karel Eliáš, hokejista Robert Reichel a lékař Pavel Pafko.

Třeba Robert Reichel je dobrá volba. Češi jako hokejový národ na tohle jméno skočí.

Problémem je Magda Vášáryová. S ní má většina Čechů velký problém. Vystupuje jako elitářka, která je povznesená nad pivním plebsem a která Čechům již několikrát doporučila, ať přijímají migranty.

Když se podíváte do internetových diskuzí, tak jasně vidíte, že na Vášáryovou lidé reagují hodně negativně. Ano, „pražská kavárna“ ji miluje. Ale o prezidentovi bude rozhodovat hlavně venkov. A tam má Vášáryová červenou kartu. A tuhle stopku lehce přenese i na Horáčka…