Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Michal Holán otevřel svou 13. komnatu: Nechybělo mnoho a nemusel tu být

Objevil se i dabér Michal Holán.
Zdroj: Herminapress.cz
+ Dalších 6 fotografií
13. komnata

Michal Holán působí jako sluníčko. Hvězda seriálů Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů či Policie Modrava si však prošla peklem. Jak prozradil v pořadu 13. komnata, nechybělo mnoho a nemusel tu vůbec být. S abscesem na tlustém střevě se dostal do rukou lékařů až za pět minut dvanáct. Následovala série operací a hrozila mu i doživotní stomie. 

Michal Holán se divákům zapsal do povědomí zejména díky rolím v seriálech jako Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů nebo Policie Modrava. Oblíbený herec sice působí velmi pozitivně, ale ne vždy mu bylo do smíchu. Jak přiznal v pořadu 13. komnata, v minulosti bojoval se závažným střevním onemocněním, které ho málem připravilo o život.


"Měl jsem větší bolest břicha. Do té doby mi nebylo nic, ale tahle bolest byla jiná. Měl jsem letět akrobatický let a nechtěl jsem jít k doktorovi," popisuje a dodává, že v nemocnici mu diagnostikovali silný zánět tlustého střeva, a pokud by vskutku letěl, mohl prasknout a zemřít. "Díky bohu za to, že mě přátelé překecali, abych tam šel," říká se smíchem.

Operace však nepřinesla očekávaný výsledek a Michal musel absolvovat další chirurgický zákrok. Lékaři museli přistoupit k tzv. stomii, tedy vyvedení tlustého střeva na povrch těla. "Prošli jsme si peklem. On je vždy optimistický, ale najednou to bylo naopak. Vidět ho v tomhle stavu bylo strašné," říká Michalova partnerka. Hrozilo, že vývod bude muset mít navždy.

Michal zůstal věčným optimistou

S odstupem času se na nepříjemné období kouká jako na obrovskou zkušenost. "Mně to dalo fakt mnoho. Koukám se na to jako na zkušenost a na těžký čas, který jsem překonal. Dávám si teď pozor na potraviny, které jím. Jinak žiju stále do plných, ať se děje, co se děje," popsal Holán. To, že je svědomitější, potvrdili i jeho přátelé.


Po několika operacích mu na těle zůstaly velké jizvy, které by mu mohly komplikovat práci v herectví. Rozhodl se proto podstoupit plastickou operaci, ovšem při konzultaci přišel lékař na další problém. Michalovi objevili kýlu, kterou mu museli ihned odoperovat. Nakonec však vše dobře dopadlo. "Lékaři udělali zázrak. Už tam mám fakt jenom malou jizvu," přiznává herec.

V současné době dělá Michalovi největší radost jeho partnerka, děti a samozřejmě přátelé. "Manžel je úžasný. Milujeme se, stará se o děti a je to krásné," říká jeho drahá polovička. "Já si myslím, že jsem dobrý manžel, určitě jsou i horší," komentuje s humorem Holán. A jaké je jeho motto, kterým se řídí každý den? "Užívej si života každý den, jako by byl tím posledním. Nikdy nevíš, kdy to přijde," zakončuje věčně optimistický Michal.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy