Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Michal David zlepšil život v Česku, řekl Zeman a dá mu vyznamenání: Lidé se hromadně bouří

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Roky práce Michala Davida (58) na zlepšování života v České republice musí být konečně doceněny, myslí si prezident Miloš Zeman (74). Ten zpěvákovi populárních skladeb jako Nonstop, Discopříběh nebo Decibely lásky předá 28. října 2018, v den 100. výročí vzniku Československa, státní vyznamenání.

Michal David (58) dostane 28. října státní vyznamenání. Rozhodl se tak prezident Miloš Zeman (74). Všechny kritiky tohoto kroku označil za závistivce.

V den 100. výročí vzniku Československa tak nebude oslavován jen zrod republiky, ale i skladby jako Nonstop, Děti ráje nebo Decibely lásky. Není dosud známo, zda bude ve Vladislavském sále na Pražském hradě instalována disko koule.

Státní vyznamenání pro Davida, občanským jménem Vladimíra Štancla, vyvolalo vlnu nevole. "Svůj k svému. Mišík vyznamenání nepřevzal, tenhle po něm hrábne všemi deseti," soudí Michal, kterému se asi nelíbilo, když děvčata na spartakiádě cvičila za zvuků písně Poupata. "To je fakt fraška, děs," dodává jedním dechem Martin.

Najdou se i tací, kteří prezidentovo rozhodnutí vítají. "Každý má nějaký vkus, já jsem Husákovo dítě a jsem hrdý, že můj hudební vzor není Justin Bieber," říká Miroslav.

Ať už patříte do jakéhokoliv tábora, poslední slovo má stejně Miloš Zeman. "Zpívá milionům diváků celý život. Nikdo nemůže říct, že nic nedokázal. Kritérium je jednoduché: vyznamenání mají dostat lidé za celoživotní práci, kterou zlepšili život v České republice," řekl v neděli prezident serveru Blesk.cz.

Související články

Další články