Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Michal David to schytal za cenu vstupenek na koncert: Kritiku odmítá, Leoš Mareš je prý dražší

Michal David to schytal za cenu vstupenek na koncert: Kritiku odmítá, Leoš Mareš je prý dražší
Zdroj: eXtra.cz, profimedia.cz
Koncert
K formě streamovaného koncertu se přiklonil také oblíbený český zpěvák a skladatel Michal David. Fanoušky ale zaskočil vysokou cenou za vstupenky, která činí 690 korun. Zpěvák se ale hájí zvýšenými náklady na koncert, ze kterého prý vydělá naprosté minimum. Část vydělených peněz má navíc putovat na charitativní účely. Vystoupení je naplánováno na 27. března.

„Jsem velice zaskočen a, přiznám se, i nemile překvapen vašimi reakcemi na připravovaný stream on-line koncertu. Píšete mi, že chci nehoráznou částku 690 korun za přístupový kód/vstupenku. Také mi píšete, co jsem udělal vůbec dobrého a jen tak pro radost lidem. Tak to uvedu na pravou míru,“ napsal na svůj Facebook zpěvák, který chystá přímý přenos z Divadla Broadway

„Přístupový kód/vstupenka za 690 korun bude sloužit pro pokrytí velmi drahé a náročné techniky pro samotný přenos (přenosové vozy), realizaci světelné aparatury, veškeré potřebné další techniky, honoráře techniků a kapely, pronájem divadla a jeho technického personálu. Ani tento on-line koncert pro mě nebude ziskový. A pokud nějaký zisk bude, tak chci část věnovat na charitu potřebným,“ vysvětluje David (60), který se ohání také jinými on-line koncerty stálic české hudební scény.

„Jen pro vaši představu, Leoš Mareš (44) již odvysílal tři takové streamované on-line přenosy a jeho přístupový kód/vstupenka stála 1000 korun. Kapela Kryštof také připravuje podobný typ koncertu a jejich cena bude určitě taky vyšší. Nechtěl jsem tak vysokou cenu, proto jsem navrhl 690 korun, což je spodní hranice nákladů, za které se dá takový koncert zrealizovat a odvysílat,“ píše Michal David.

Dále jmenoval své loňské aktivity v podobě koncertování pro domovy pro seniory, které bylo zdarma, nebo online recitály z jeho studia. „V průběhu přenosu (recitály) často vypadávaly a nadávali jste mi, že si mám najmout pořádnou techniku a zkušeného ajťáka,“ dodává David.

Vypadávající recitál

Upozornil také na loňské open air koncerty se skupinou Kvatro, které limitovalo maximální množství 1000 diváků. Zpěvák podle svých slov tehdy vystupoval bez nároku na honorář. Chtěl hlavně udělat radost fanouškům. Vydělané peníze prý pokryly provozní náklady a něco šlo do kapes hudebníků v kapele.

„Vždy se najde spousta lidí, co je to naštve... Jste úžasný umělec… Vaše písně provází generace… Držím palce a věřím, že se najde dost fans, abyste nebyl moc v mínusu,“ napsal zpěvákovi jeden z fanoušků. „Vůbec nic si z toho nedělejte, lidi už nevědí, do koho by se pustili. Je to smutná doba, spousta lidí je doma bez peněz, tak je štve každej, kdo si může něco vydělat. A já byla na pár vašich koncertech a vůbec nemáte drahé vstupné, naopak, jste snad jeden z mála, kdo má vstupné, které může dát každý. Takže držím palce a snad brzo na opravdovém koncertě,“ svěřila se další komentující. „Míšo, chápu tě, ale mám nemocného kocourka a peníze jdou do něj!“ napsala jiná fanynka.

Související články

Další články