Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Michal David slaví 60: Žije si svůj Discopříběh, tragickou minulost si odmítá připomínat

Michal David slaví 60: Žije si svůj Discopříběh, tragickou minulost si odmítá připomínat
Zdroj: Facebook
+ Dalších 13 fotografií
VÝROČÍ
Michal David (60) má celé generace fanoušků, kteří s ním jsou hodiny v kuse schopni zpívat řadu jeho hitů za sebou. Zpěvák, který po sametové revoluci skončil, aby se pak ke konci tisíciletí vrátil s ještě větší parádou. Jak hitmaker oslaví své kulatiny a kvůli jaké bolestné události z minulosti odmítá bilancovat?

Oslava

„Oslavu mám v úterý, půjde o soukromou zahradní party jen pro přátele, bez celebrit. Nejde o žádnou velkou slavnost. S alkoholem se budu muset hlídat, protože po přípitcích s každým nechci být za hodinu namol,“ řekl eXtra.cz se smíchem Michal David (60).

Tenhle hudebník, jehož hity jsou pro strážce hudebního vkusu možná něčím horším než morovou ranou české pop-music, zatímco pro většinu národa jde o nedotknutelné legendární písničky, odmítá bilancovat. Může to být i z důvodu, že pak by se mu na mysl stále vkrádala asi nejbolestnější vzpomínka jeho života, když před dvaceti lety pochoval dceru Míšu, která podlehla leukémii.

Zákaz vzpomínek

„Bilancovat vůbec nebudu. To chystám v devadesáti. Žiju přítomností. Minulost je za mnou. Žiju tak, jak se dá. Žiju Non stop a žiju si svůj Discopříběh, to je celé,“ uvedl s odkazem na své největší hity.

Tehdy, v době největšího smutku, musel chodit na hlubinné terapie, v nichž se vracel v podvědomí do minulosti. A velmi mu pomohly. Spoustu radosti mu pak přinesla dcera Klára a její syn Sebastian, kterého zpěvák s manželkou vychovávali, když byla jeho maminka v zahraničí na studiích.

Obava z nemoci

A jak sám sebe vlastně v šedesáti vnímá?

„Svůj věk nijak neprožívám. Cítím se o deset let mladší, než kolik mi opravdu je. Ani vlasy mě neprozradí. (smích) Šedesátka mě nijak nelimituje, beru to tak, jak to je. Cítím se dobře, jsem zdravý. Přeju si, aby mi ještě nějakou dobu vydržel hlas, abych mohl koncertovat. Zatím to není ideální, takže ani nevím, jestli vůbec bude v září O2 Arena, jestli to nebudu muset opět posunout.

Přál bych si proto, aby se našla vakcína na koronavirus, abychom zase mohli normálně žít. Všechny nás to limituje a kdyby to tak šlo dál, všechno může zkrachovat,“ varuje zpěvák a skladatel.

Je nad věcí

Podle jeho názoru se samozřejmě věk v něčem podepisuje, ale spíš v dobrém.

„Už jsem daleko víc nad věcí než dřív. Způsob uvažování, pohled na život i hodnoty se s věkem mění. Pořád se ale učím. Ještě v sedmdesáti budu spoustu věcí přehodnocovat,“ věří.

Fanynky

A jak to má s obdivovatelkami? Má jeho paní důvod žárlit?

„Mladé publikum mě bere spíš jako nějakého strejdu. To v mých dvaceti mě fanynky samozřejmě braly jinak. Dnes jim je ale padesát a více, takže už nehrozí, že by mě balily. Většinou na moji show chodí party, pobavit se a zazpívat,“ dodal Michal David, kterému pravidelné vystupování před diváky už obrovsky chybí.

Seznam nejznámějších hitů Michala Davida

 • Colu, pijeme colu
 • Decibely lásky
 • Děti ráje
 • Discopříběh
 • Diskžokej nepřišel
 • Je to blízko
 • Každý mi tě, lásko, závidí
 • Největší z nálezů a ztrát
 • Nenapovídej
 • Pár přátel
 • Tak se, lásko, měj

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy