Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Michal David pro eXtra.cz: Prozradil, čím se voní, že tak voní, a kde stráví léto

Michal David pro eXtra.cz: Prozradil, čím se voní, že tak voní, a kde stráví léto
Zdroj: Martin Procházka pro eXtra se souhlasem Michala Davida
+ Další 3 fotografie
Rozhovor

Hudebník Michal David (60) nám v exkluzivním rozhovoru prozradil, čím se voní, jak plánuje trávit léto, s kým nejraději spolupracuje i jak pozná talent na první dobrou.

Podpory se nedočkal

Hudebník Michal David (60) přečkával koronavirovou krizi na španělském ostrově Tenerife, kde připravoval svoje nové album ploužáků. Bude se jednat o druhý díl, za svoje první album nazvané Moje zapomenuté ploužáky získal Zlatou desku. "Vitamin D nemá covid rád," prozradil nám Michal jeden z důvodů, proč odjel za hranice. Tam ale jinak platila přísná covidová opatření.

Michal David dlouhodobě píše muzikály pro Divadlo Broadway, proto jsme se jej také zeptali, zda cítil ze strany ministerstva kultury nějakou podporu.

"Soukromá divadla bohužel podporovaná nebyla. Dohadoval jsem se s panem ministrem Zaorálkem, že se na OSVČ kulturu zapomnělo. Tak se uvidí," řekl Michal pro eXtra.cz. Kdo mu prý ale naopak pomohl, byl ministr Havlíček. "Ten něco přispěl na to, abychom mohli provoz v divadle a produkci udržet," přiznal zpěvák.

Rychlodotazník

Jak budete trávit léto?

Měsíc v srpnu nebo koncem července na Tenerife.

S kým nejraději spolupracujete?

Pepa Vojtek, Petr Kolář, lidi s praxí, lidé z Kleopatry a lidi z talentových soutěží.

Krásně voníte. Co používáte?

Je to parfém značky Tom Ford.

Michalův hnací motor

A jak zůstává Michal David pořád aktivní? Co je jeho hnacím motorem? "Teď mě motivovalo to, že jsme nic dělat nemohli a nesměli. Zbývalo se uchýlit k práci ve studiu, což udělala většina muzikantů," přiznal Michal. Ten se nedávno podílel na vzniku písně a klipu pro novou teenagerovskou skupinu Mango. Napsat hit ale snadné není a o to těžší je poznat, zda se z písničky stane song, co trhá hitparády. Oproti tomu poznat talent Michal umí na první dobrou. Jenže to, že máte talent ještě zdaleka neznamená spolupráci s Michalem Davidem.

"Hit pro kohokoliv nenapíšu. Musím cítit, že ten člověk má talent. Kromě zpěvu je ale také důležité charisma a to, co z člověka vyzařuje. Vybírám si a skutečně to třídím," vysvětlil nám Michal David v exkluzivním interview. Michal nám navíc už v dřívějších rozhovorech prozradil, že pouhý talent na to, abyste se jako umělec prosadili, nestačí. Důležité je i štěstí na autory a manažery, pořádná dávka pracovitosti a hlavně snaha někam se posunout.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy