Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Michal David o nové dětské hudební skupině Mango: Tohle tady chybělo!

Během pandemie mu velmu chyběl kontakt s lidmi.
Zdroj: foto Martin Procházka / eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Exkluzivně

Posluchačům se již brzy představí nová dětská hudební skupina Mango. Na unikátním projektu se podíleli moderátor Petr Vojnar (45) a hitmaker Michal David (60). Ten prozradil, jak se "peče" správný hit i jak zvládá koronavirovou krizi.

Plné ruce práce

Divákům se brzy představí nová dětská hudební skupina Mango, ve které tančí a zpívají tři chlapci a tři dívky z Česka i Slovenska. Na unikátním teenagerském projektu se podíleli moderátor Petr Vojnar (45) a hitmaker Michal David (60). Toho jsme se zeptali, co ho ke spolupráci vedlo a proč si vybral zrovna tuto skupinu mladých talentů.

"Zaujal mě ten projekt, znám totiž jeho producenty, se kterými spolupracuji už přes 20 let. Dál se mi líbilo, že se jedná o česko-slovenský projekt a formace tedy není ryze česká," řekl Michal David pro redakci eXtra, která se byla podívat na natáčení jejich nového videoklipu. "Skupina tohoto druhu tady zkrátka chybí," okomentoval teenagerskou formaci, která má našlápnuto ke slávě.

Michal má tak zase plné ruce práce. A jak prožíval koronu? "Nebylo to ono, chyběl mi kontakt s publikem," přiznal. Přesto ale vůbec nezahálel, točil a připravoval totiž své nové album plné ploužáků. Na nich jsou muzikantovy oblíbené písničky, které ale v rádiích moc často neuslyšíte. Teď se posluchačům připomenou. "Já myslím, že je super, že si lidé začali moje písničky připomínat. Jsou to ohromně hezké skladby," dodal.

Jak se peče hit

Michala jsme se zeptali také na to, co dělá z obyčejné písničky hit, jaký je jeho recept. "To vám neřeknu, to totiž nikdo neví. Vždy záleží na tom, jak skladbu přijmou fanoušci," vysvětlil zpěvák, který doufá, že už v září představí v divadle Broadway svůj nový muzikál Láska nebeská, ve kterém zazní písně Waldemara Matušky. To už ale děti začaly tančit ve videoklipu, ve kterém se objeví i samotný Michal.

"Jsou famózní," řekl naší redakci Petr Vojnar, který se podílel na výběru mladých zpěváků. Je totiž jejich patronem a prováděl je celým castingem. Producentům se jich hlásily stovky. A podle jakého klíče Petr děti vybíral?

"Deset dní jsem s nimi strávil zavřený v jednom prostoru. Denně měly aktivity, zpívaly, dělaly rozhovory, tančily, zkoušeli jsme, jak se umějí vyjadřovat, zda jsou přátelské," vysvětlil. Petr chystá už tři čtvrtě roku i další nový hudební projekt, který je ale zatím tajný. Jeho největší inspirací pro něj každopádně zůstává jeho čtyřletý syn Sebastian.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy