Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Michal David na on-line koncertu vydělal milion: Kolik utratil, rozdal a proč se přestěhoval

Michal David má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 9 fotografií
REAKCE
Michal David (60) v sobotu potěšil řadu svých fanoušků, když pro ně uspořádal on-line koncert. Zavřel jím ústa hodně svým kritikům, kteří nemohli přenést přes srdce cenu lístků. Jenže za tou stály náročné přípravy a drahá technika jako z klasického vystoupení. Co o cifře, počtu prodaných vstupenek a dalších náležitostech prozradil sám zpěvák?

Michal David: Kritika kvůli nepochopení

Někteří lidé umělce za podle nich přemrštěnou cenu za lupeny kritizovali s tím, že je „nenažraný“, že se si žije „jako prase v žitě“ a z fanoušků tahá velké peníze. Po samotném koncertu se ale sociálními sítěmi nesly spíš nadšené reakce diváků.

„Řada lidí, když koncert viděla, pak otočila. Vím, že dost jich nechápalo, o co jde. Mysleli si, že budu vystupovat někde v obýváku, ale tohle byl normální profi koncert se světly, přenosovým vozem, aparaturou a spoustou techniky. Platilo se za pronájem divadla, technikům, hudebníkům a podobně. Jen za datový přenos, aby se to nesekalo, jsme dali 180 tisíc,“ řekl eXtra.cz hudebník a skladatel.

Vydělal milion

„Kvůli penězům jsem to opravdu nedělal. Kdyby na to přišlo, nějakou dobu pracovat nemusím, ale bylo mi líto kluků z mé kapely, kteří nehráli už přes půl roku a potřebují z něčeho žít. Nakonec se prodalo asi patnáct set vstupenek. Z toho, jak jsem slíbil, se platí nejen přenos, ale dávám také po padesáti tisících na charitu do nemocnic v pražském Motole a Střešovicích. Moc si toho opravdu nenechávám. Hlavní bylo si zahrát,“ vysvětlil své pohnutky obdivovaný i nenáviděný umělec.

Ve fotogalerii naleznete fotografie z koncertu, které slova Davida potvrzují.

Když si vynásobíme počet prodaných lístků a jejich cenu, vychází nám, že se podařilo získat něco málo přes milion korun. Kromě techniky, divadla, lidí a dalších náležitostí hodně spolknou i daně.

„Na sociálních sítích byla spousta negativních řečí, ale do očí mi nikdo z těch nejsprostších kritiků nic neřekne. A anonymy nemá cenu číst a řešit. Cena byla přiměřená tomu, co vše jsme na koncert zajišťovali. Kdo chtěl, ten si lístek mohl koupit, kdo nechtěl, toho jsme nenutili. Teď mi ale spousta lidí píše. Litují, že předem nevěděli, že to opravdu nebyl ten obývák, že od známých slyšeli chválu. A to mě těší,“ svěřil se Michal David (60).

Distanční výuka na Tenerife

Zpěvák už se vrátil na Tenerife, kde se už delší dobu skrývá před covidem. Na něj přitom už má protilátky, takže už ho virus dříve bez jeho vědomí navštívil.

„V pondělí jsem se vrátil na Kanárské ostrovy. V ČR jsem byl kvůli koncertu jen na týden, teď už jsem zase zpátky. Do Česka zase přiletíme až ve chvíli, kdy se otevřou školy. Vnukovi už bude jedenáct, distanční výuku může mít i odtud, ale už je to pro něj taky dlouhé, chtěl by vidět kamarády,“ dodal Michal David.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy