Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Michaela Kuklová přišla o obě ňadra: Kvůli neviditelnému nádoru skončím se silikony

Zdroj: Showpix
+ Dalších 5 fotografií
Zpověď
Herečka Michaela Kuklová (51) před několika měsíci přiznala, že bojuje s rakovinou prsu. Všechny své fanoušky ubezpečila, že se cítí skvěle, zatím jde léčba podle plánu a nic drastického se neděje. O víkendu se ale Míša svěřila s tím, že už přišla o obě prsa. Karcinom, který jí odhalila až magnetická rezonance, patří prý téměř k neviditelným. Herečka tedy apeluje na ženy, aby nepodceňovaly samovyšetření a více poslouchaly své tělo.

Noční můrou všech žen jsou nádorová onemocnění, kvůli kterým mohou přijít pocitově o své ženství. Rakovina prsu je závažné onemocnění, které se dá léčit, když je podchyceno dostatečně brzy. Herečka Míša Kuklová v rozsáhlém příspěvku na sociální síti teď přiznala, že její nádor neobjevil ani mamograf, ani sono. V dobré víře tedy odcházela z pravidelných prohlídek několik let.

Prohlídky nic neobjevily

„Nevím přesně jak dlouho, ale možná tři roky jsem cítila změny v citlivosti prsu, až o dost později jsem objevila jakési tvrdnutí žláz, nepravidelný útvar, žádná bulka. Pochopitelně jsem se utěšovala, že mi nic není, když mamografické vyšetření bylo v pořádku…,“ popsala tehdejší situaci Míša, která cítila, že něco není tak, jak má.

„O čtvrt roku později jsem ale už chtěla znát odpověď, co se mi tam tedy děje. Objednala jsem se na sono. Opravdu pečlivě mě prohlížely dvě lékařky, podstoupila jsem další – jiný mamograf. Nic. Dohodla jsem se na biopsii pro klid duše mé i lékařek. Nález byl pozitivní. Nádor byl vidět až na magnetické rezonanci a byl velký,“ popsala dále způsob, který až po letech dokázal nádor v jejím prsu objevit.

Přišla o prsa

Míša na základě toho podstoupila operaci obou ňader. Lékaři jí odebrali dvanáct uzlin. „Když vše dobře půjde, jen se zařadím mezi ženy, co mají silikony,“ šokovala herečka, která svým sdělením chtěla apelovat na ženy, aby nepodceňovaly samovyšetření a snažily se vnímat to, co jim tělo říká.

Míše přejeme, ať léčba postupuje podle plánu a ať nemoc co nejdříve překoná. Díky její pozitivní mysli má herečka z poloviny vyhráno.

Související články

Další články