Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Bolestivá zpověď zpěvačky Michaely Gemrotové Štikové: Dcera Anežka krvácela do mozku, přežila jen zázrakem

+ Dalších 6 fotografií

Když byla zpěvačka Michaela Gemrotová ve šťastném očekávání prvního miminka, ani ve snu by ji nenapadlo, že se může něco stát. Všechna vyšetření měla na výbornou. V průběhu těhotenství ale přišly nečekané komplikace, které měly dopad nejen na zdraví její dcery Anežky, ale i na celou rodinu. Statečná zpěvačka, maminka malé velké bojovnice, pro eXtra.cz prozradila, jakou speciální péči její dcera potřebuje a jaké jsou jejich vyhlídky do budoucna. 

Život vzhůru nohama

Byla operní pěvkyní a muzikálovou zpěvačkou se skvěle nastartovanou kariérou. Vdala se, otěhotněla a vše se zdálo být zalité sluncem. Ve 32. týdnu těhotenství ale přišla krutá rána a Michaele Gemrotové Štikové i jejímu manželovi se od základu změnil celý život. Jejich dcera Anežka, která přišla na svět v květnu 2021, prodělala masivní krvácení do mozku a narodila se s diagnózou dětské mozkové obrny se spastickou triparézou.

Michaela musela ukončit práci v divadle a na plný úvazek se věnovat své nemocné holčičce. "Když se Anežka narodila, bylo to cvičení osmkrát denně. Čtyřikrát denně Vojtova metoda, dvakrát denně reflexní terapie, dvakrát denně různé protahování, masáže, takže od rána do večera," řekla eXtra.cz maminka statečné holčičky.

Dnes už mají každý den prý o něco volnější. "Ráno vstaneme, jdeme na rehabilitaci, nebo s ní doma cvičím já. To trvá tak dvě hodiny, potom se Anežka napapá, jde spinkat a po spinkání hodně čteme, protože Anežka je obrovský knihomol, zbožňuje knížky, smějeme se, vyprávíme si, hrajeme si s kostičkami, prostě klasická zábava," uvedla s úsměvem zpěvačka na křtu charitativního kalendáře nadace Anežka, kterou společně s manželem Jiřím založila.


Celý den se nezastaví

Ačkoli již nemusí s dcerou cvičit fyzicky i časově náročnou Vojtovu metodu, stále navštěvují řadu terapií. "Hypoterapie, delfinoterapie, Feldenkraisova metoda, takže toho je tak strašně moc, že se vůbec nezastavíme," prozradila Michaela, která prakticky ze dne na den opustila divadelní pódia. "Vůbec toho nelituju, bylo to to nejlepší, co jsem udělala," dodala zpěvačka s tím, že když jednou třeba bude možnost, alespoň částečně se své původní profesi bude moci časem opět věnovat.

Situace, ve které se Michaela ocitla, je noční můrou rodičů a pro řadu lidí naprosto nepředstavitelná. "My jsme díky tomu přišli na to, jak obrovská síla v rodině je. Já jsem přišla domů, říkala jsem manželovi, že je něco špatně, a manžel prostě řekl: Anežka bude v pořádku. Já jsem se na něj podívala a řekla jsem, jo, Anežka bude v pořádku a od té doby jedeme v tomto módu a Anežka je v pořádku. Pro nás je absolutně v pořádku, byť strašně moc dře, je hrozně moc statečná a musí být statečná, musí v sobě mít obrovský dril, protože jí nic jiného nezbývá," vysvětlila smířeně.

Špatné prognózy do budoucna si manželé vůbec nepřipouštějí. "Já doufám, že prognózy jsou jen ty nejlepší," zaklepala na zuby hvězda českých muzikálů. "Anežka měla opravdu obrovské krvácení do mozku, stalo se a teď už je to jenom na ní, na nás, na tom, abychom s manželem měli tu možnost dopřát jí ty rehabilitace, a na té dřině, aby si přenesla motorická centra do jiné části mozku, od toho jsou ty rehabilitace, a aby na tom byla líp a líp," poznamenala Michaela a doplnila, že se jim zatím vše naštěstí daří.


Strach z dalšího těhotenství

O tom, že by si Michaela a Jiří pořídili ještě dalšího potomka, prý zatím vůbec nepřemýšlí. "To, co se stalo, je pro člověka hodně bolavý a vlastně se bojí. Teď už si člověk říká, co kdyby náhodou, nejde o nás, my budeme dřít se všemi dětmi, ale jde o to miminko, o to dítě, protože je to hlavně o něm," uvedla Gemrotová Štiková, čímž naznačila, že se dalšího těhotenství bojí.

"My nevíme příčinu, genetické testy jsme měli na výbornou. Člověk má obavy, ale nikdy neříkej nikdy a je pravda, že máme rádi velkou rodinu a hodně dětí kolem sebe. Uvidíme, co čas přinese, ale spíš si myslím, že jsme šťastní, že je na tom Anežka tak, jak je, a že člověk musí být skromný," dodala umělkyně, která se s celou situací stále sama vnitřně vypořádává.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy