Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Michael Schumacher v dokumentu: Uplakaná žena a syn odhalili, jak na tom je

Corinna Schumacher se v dokumentu Netflixu rozplakala.
Zdroj: Se souhlasem Netflixu
+ Dalších 8 fotografií
netflix

Netflix ve středu vydal s napětím očekávaný dokument o bývalém hvězdném závodníkovi Formule 1 Michaelu Schumacherovi (52), který před osmi lety na horách utrpěl vážný úraz hlavy a od té doby má být ve vegetativním stavu. Co rodina řekla o současné situaci kolem jeho zdraví?

Michael Schumacher v novém dokumentu

O dokumentu se dlouho dopředu spekulovalo; některé zdroje tvrdily, že v něm dokonce nebudou chybět záběry Michaela ze současnosti. To se ale nestalo. Ani rodina nebyla úplně otevřená ve svých prohlášeních, na druhou stranu dala jinak nepřímo najevo, že s vítězem sedmi ročníků formule se nedá komunikovat.

„Nikdy jsem nesvalovala vinu za to, co se stalo, na Boha. Byla to prostě smůla. Horší vás v životě snad už nemůže potkat. Je ošklivé, když říkáte, proč se to Michaelovi stalo nebo nám. Jistě. Tak proč se to stává i ostatním lidem?“ řekla v dokumentu Schumacher uplakaná manželka Corinna.

Manželka Corinna: Chybí mi

Michael mi samozřejmě každý den chybí. A nejenom mně, ale i dětem, rodině, jeho otci, všem okolo něj. Michael všem chybí. Ale Michael je tady. Jinak, ale je tady. A to nám všem dodává sil,“ prohlašuje dojemně žena bývalého šampióna. Opatrně tak de facto potvrzuje zprávy o vegetativním stavu

Vegetativní stav

Vegetativní stav, jinak zvaný i apalický syndrom, je zvláštním typem poruchy vědomí. Člověk ve vegetativním stavu má zachované kmenové reflexy včetně spontánního dýchání a srdeční akce. Není ovšem schopen komunikace a nemůže žvýkat ani polykat.

„Jsme spolu. Žijeme spolu doma. Chodíme na léčbu. Děláme všechno pro to, aby Michaelovi bylo líp a aby se uzdravil. Aby mohl cítit svou rodinu, naše rodinné pouto. Ať se stane cokoli, udělám všechno, co budu moci. My všichni,“ prohlašuje skálopevně.

Michaela chrání

Snažíme se dál žít jako rodina tak, jak to měl Michael rád. A stále má. Tak dál žijeme své životy. Soukromí je soukromí, jak vždy říkával. Pro mě je důležité, aby si mohl dál užívat soukromého života tak, jak to jen půjde. Michael nás vždy ochraňoval. A teď my chráníme Michaela,“ vysvětluje manželka, proč nakonec v dokumentu chybějí aktuální záběry Michaela Schumachera.

Dojemná slova syna: Je to nefér

Ve filmu Netflixu vystupují i obě děti Michaela Schumachera.

„Když myslím na minulost, většinou v hlavě vidím obrazy nás čtyř, celé rodiny, jak si užíváme legraci. Vidím to, jak spolu závodíme na motokárách. Vidím obrazy nás, jak se jen tak projíždíme na koních, sedíme v kočáru, prostě všechny ty okamžiky naplněné radostí,“ vzpomíná syn Mick.

„Samozřejmě od té nehody všechny tyto zážitky, ty okamžiky, které určitě s rodiči zažívají i ostatní, najednou nejsou. Nebo je jich méně. Myslím, že je to trochu nefér. Mrzí mě to,“ prohlašuje stydlivě v novém dokumentárním filmu Netflixu.

A jeho další slova naznačují, že s tátou není žádná možnost komunikovat.

„Myslím, že s tátou bychom si vzájemně rozuměli. Mluvíme stejným jazykem, jazykem motorového sportu. Měli bychom spolu o čem mluvit. Na tohle myslím docela často. Říkám si, že tohle by bylo super, to by se mu líbilo. Vzdal bych se všeho, abych to mohl mít,“ dodal Mick.

Dcera: Věnoval se nám i unavený

„Nejlepší vždy bylo, když přišel domů. Bylo to moc hezké. Vždy se k nám přidal, klidně i na hodiny, i když se zrovna vrátil a musel být hodně unavený. Ale my si ničeho nevšimli. Prostě bylo skvělé, že je doma,“ vzpomíná dcera Gina.

V dokumentu ale vystupují i otec a bratr závodníka a řada jeho bývalých soupeřů, kteří se o něm vyjadřují s obdivem, ale i kriticky ohledně situací, které ve své kariéře nezvládl.

Finalistky Miss Czech Republic zahalené do písku: Krásky nafotily dechberoucí snímky v rozpálených dunách

Další články

Nejnovější kauzy