Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Michael Schumacher měl zlou předtuchu: Před osudnou nehodou to chtěl otočit

Michael Schumacher je vášnivým lyžařem.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
DOJEMNÉ

V novém dokumentu Netflixu o životě Michaela Schumachera (52) vycházejí najevo různé nové skutečnosti. Rodina se svěřila nejen s tím, jaký je jeho současný zdravotní stav, manželka Corinna navíc naznačila, jako by měl bývalý závodník Formule 1 těsně před osudovou nehodou zlé tušení.

Michael Schumacher: Osudná nehoda

Idol milionů fanoušků Michael Schumacher byl 29. prosince 2013 s rodinou ve francouzských Alpách. Při sjezdu neupraveného svahu bohužel narazil při pádu do skály tak, že mu ani ochranná helma nepomohla, a ocitl se s vážným úrazem hlavy v kritickém stavu a v kómatu v nemocnici.

Rodina nikdy naplno nepotvrdila, jestli je pravda, že je ve vegetativním stavu (zvláštní druh nevědomí, který po tak dlouhé době bohužel nevěstí vůbec nic dobrého do budoucna a naděje na uzdravení se blíží nule), ale přes různé náznaky je jasné, že právě tak na tom bohužel známý sportovec je.

Zlá předtucha

Michaelova žena nyní Netflixu v dokumentu Schumacher přiznala, že tehdy na horách vlastně ani nechtěl být.

„V Méribelu, krátce předtím, než se to stalo, mi řekl, že sníh není nic moc. Že bychom si mohli raději zaletět do Dubaje a zaskákat si s padákem,“ vzpomíná manželka Corinna.

Zní to jako zlá předtucha, která se bohužel naplnila. Kdyby Michael dbal na své vnitřní alarmy, mohl by se jeho život ubírat úplně jiným směrem…

Život plný adrenalinu

Zmiňované seskoky padákem miloval. Zvlášť poté, co skončil se závoděním.

„Našel si jinou zábavu. Není to tak, že by jenom vysedával na gauči. Musel dělat tohle, pak zase tamto. Zkoušel jednu věc za druhou. Michael neměl stání. ‚Dnes je hezky, půjdu si skočit z padáku.‘ A nejenom jednou, ale čtyřiadvacetkrát,“ tvrdí Corinna v dojemném dokumentárním filmu, který ale není jen poctou šampionovi, ale nabízí místy i kritický pohled na jeho kariérní přešlapy.

Související články

Další články