Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Michael Schumacher dnes slaví 51 let: Touha po adrenalinu mu zničila život

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
spekulace
Michael Schumacher (51) se před více než šesti lety nechal strhnout adrenalinovým zážitkem, kdy vyjel z upravené sjezdovky do hlubšího sněhu. To se mu stalo osudným. Ve francouzských Alpách, kam s rodinou vyrazil na lyže, se po nešťastném pádu uhodil do hlavy a nenávratně si poranil mozek. Od té doby se o jeho zdravotním stavu pouze spekuluje. Rodina ani manažerka nechtějí vypustit do světa sebemenší informaci.

Někdejší pilot formule 1 Michael Schumacher (51), který dnes slaví narozeniny, se vážně zranil 29. prosince 2013, kdy si užíval alpskou lyžovačku se svými blízkými. Dlouho se spekulovalo o tom, co se vlastně v osudový okamžik stalo. Schumacher měl na hlavě ochrannou helmu, a přesto byla zranění hlavy fatální.

Z terénu, kde se nehoda stala, údajně trčí kameny, na jeden z nichž Michael hlavou upadl. V tu chvíli začal závodník spolu s lékaři bojovat o svůj život. Po nehodě následoval měsíc, kdy byl Schumacher v kómatu. Z něho se naštěstí probral, vyhlídky na jeho uzdravení ale nebyly nijak valné.

Rodina mlčí

Verdikt lékařů zněl jasně: Poškozený mozek. O zdravotním stavu bývalého závodníka se spekuluje dodnes. Rodina i manažerka Sabine Kehm o jeho zdravotním stavu mlčí a striktně zakazují jakýkoliv únik informací.

Fanoušky ale nedávno potěšila Schumacherova manželka Corinna, která poslala do světa vzkaz plný naděje. „Velké věci začínají malými krůčky. Hodně malých částí může vytvořit velkou mozaiku,“ vzkázala Corinna prostřednictvím fanklubu, který se pustil do projektu Keep Fighting, Michael (Bojuj dál, Michaeli). „Společně jsou všichni silnější a díky takhle spojeným silám může hnutí Keep Fighting, Michael lépe podporovat ostatní,“ dodala ještě manželka sportovní legendy.

Související články

Další články