Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Michael Jackson by oslavil 63 let. Co dnes dělají jeho děti?

Michael Jackson by oslavil 63 let. Co dnes dělají jeho děti?
Zdroj: profimedia
NAROZENINY

Legendární zpěvák Michael Jackson by dnes oslavil už 63. narozeniny. Je to však už dvanáct let od smutného okamžiku, kdy odešel do hudebního nebe. Zanechal za sebou tři děti, které to neměly vůbec jednoduché. Co dnes dělají? A vydal se někdo z nich v tátových stopách?

Král popu Michael Jackson pocházel z devíti sourozenců a už jako malý vystupoval v rodinné dětské skupině Jackson 5. Pak se vydal na sólovou dráhu, což byla jeho nejlepší volba. Jeho desky Thriller a Bad patří mezi nejvýznamnější díla v oblasti pop music a deska Thriller je dokonce nejprodávanějším albem všech dob.

Michael Jackson a sexuální obtěžování

Michael Jackson se velmi aktivně věnoval i charitě a za svůj život daroval charitativním společnostem stovky milionů dolarů.

Jackson vynikal nejen svým zpěvem a tancem, ale také svým zjevem. Narodil se totiž jako Afroameričan, ale kvůli kožní nemoci vitiligo se postupně „změnil” v bělocha. Proslavil se i svými plastikami nosu.

Ovšem co mu na popularitě vůbec nepřidalo, to byla nařknutí ze sexuálního obtěžování dětí. S rodinou jednoho z chlapců se nakonec finančně vyrovnal a z dalších nařknutí byl soudem zproštěn. Přesto se Jackson ocitl na takzvané černé listině a některá rádia přestala hrát jeho písně.

Děti Michaela Jacksona

Michael Jackson byl dvakrát ženatý. Poprvé s Lisou Marií Presley a poté se zdravotní sestrou Debbie Rowe, která mu porodila dvě děti – Prince Michaela Jacksona I. a Paris Katherine Jackson.

O jeho otcovství se však dost spekulovalo, protože manželé žili odděleně. Nejmladšího syna Prince Michaela Jacksona II., přezdívaného Blanket, mu poté porodila náhradní matka.

Michael Jackson zemřel ve svých 50 letech na předávkování silnými sedativy, které mu podal jeho osobní lékař Conrad Murray, jenž byl za Jacksonovu smrt také na čtyři roky odsouzen. Po dvou letech byl však propuštěn.

A co dnes dělají Jacksonovy děti? V době smrti svého otce byly ještě malé a své trápení tak řešily tím, že se před novináři schovávaly za maskami. Nejstarší syn Prince se nepotatil a hudba ho neláká. Zato úspěšně dokončil studia na vysoké škole a založil charitativní organizaci Heal Los Angeles, na což by byl jeho otec určitě hrdý. Také je milovníkem rychlých motorek, cestuje po světě a má rád čtyřnohé psí mazlíčky.

Dcera Michaela Jacksona chtěla spáchat sebevraždu

Dcera Paris Katherine Jackson měla zatím svůj život o dost složitější. Jako malá byla s Jacksonem vidět nejčastěji a se smrtí otce se velmi těžko smiřovala. Zašlo to až tak daleko, že se několikrát pokusila o sebevraždu. Nakonec se ale naučila s tímto těžkým faktem žít a vzchopila se. Nyní se věnuje modelingu a příležitostně i herectví. Podle slov jejích blízkých je ale škoda, že nejde v otcových stopách, protože pěveckého talentu má prý na rozdávání.

Nejmladším potomkem legendárního zpěváka je Prince Michael II. Toho všichni dobře znají, právě jeho fotky totiž obletěly celý svět, když ho táta nezodpovědně držel nad mnohametrovou propastí na balkoně. Blanket zatím studuje střední školu, a když má chvíli volného času, tak se velmi rád věnuje bojovému umění.

V pěvecké kariéře slavného otce se tak nikdo nevydal...

Související články

Další články