Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Michael Jackson by oslavil 61 let: Týrání otcem a podezřelá náklonnost k dětem

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
výročí
Dnes by své 61. narozeniny oslavil legendární král popu Michael Jackson. Zpěvák neměl vůbec jednoduché dětství a to se odrazilo i na jeho stylu života v dospělosti. Mnoho jeho přátel vypovědělo, že v duši dítětem byl až do své smrti. Jinak to ale vidí James Safechuck a Wade Robson, kteří v dokumentu Leaving Neverland promluvili o tom, jak je dospělý muž, který pro ně byl idolem a vzorem, zneužíval.

Jakkoliv se mohl zdát život Michaela Jacksona od počátku pohádkový, opak byl pravdou. V uskupení The Jackson 5, ve kterém vystupoval se svými sourozenci, platila jasně daná pravidla nastavená otcem Josephem Jacksonem. To byl dle mnohých svědeckých výpovědí tyran a otec, jakého by člověk nepřál ani svému nejhoršímu nepříteli.

Ačkoliv se Joseph nařčením z týrání svých dětí a Michaela především dlouho bránil, krátce před svou smrtí přiznal, že jeho styl výchovy byl velmi drsný. Prý to ale mělo svůj účel, nechtěl totiž, aby jeho děti zdivočely, propadly drogám, dostaly se do gangu a zemřely mladé. Joe ovšem nikdy otevřeně neřekl, co přesně Michaelovi prováděl - mlátil ho řemenem, kopal ho do rozkroku a podle některých spekulací ho nechal dokonce chemicky vykastrovat. Na zlomení zpěvákovy křehké duše se prý podíleli i jeho starší bratři, kteří ho dle jeho vlastních slov šikanovali.

Nepochybně právě ošklivé dětství plné nátlaku, fyzického násilí a psychického týrání vedlo k tomu, že si Jackson chtěl nejkrásnější období v životě člověka vynahradit. Jeho sídlo Neverland bylo rájem pro děti, ke kterým měl až podezřelou náklonnost, ale i pro něj samotného, který kvůli své rodině mohl být dítětem až v dospělosti.

Jeho náklonnost k dětem se stala předmětem mnoha spekulací už za jeho života. Mnozí si mysleli, že jeho přátelství z Macaulayem Culkinem, který hrál Kevina v legendární komedii Sám doma, bylo jen zástěrkou pro vztah, ze kterého malý Macaulay ještě nemohl mít rozum. Tyto spekulace Culkin dodnes popírá a jeho tvrzení podporuje i jeho bratr Kieran, který společně s Macaulayem a Michaelem spal v jedné posteli. V té se prý nic neodehrálo.

Michael Jackson byl za svého života dvakrát obviněn ze zneužívání dětí a soud jeho jméno dvakrát očistil. Až dlouho po jeho smrti a to začátkem roku 2019 vyšel dokument Leaving Neverland, který veřejnosti naskytl ukázku zpěvákova života z úhlu pohledu jeho dvou údajných obětí. James Safechuck a Wade Robson se po dlouhých letech rozhodli promluvit o tom, že je Jackson zneužíval. Kontroverzní dvoudílný snímek odhaloval, co se odehrávalo za dveřmi ložnice, kterou Michael s tehdy ještě malými chlapci sdílel.

Oba muži v dokumentu popsali, jak pro ně byl zpěvák velkým idolem, ale také to, jak si s nimi hrál na doktory, zamykal se s nimi v pokoji nebo třeba onanoval u jejich postele, zatímco malí kluci spali. Jeden z údajně sexuálně zneužívaných mužů promluvil o tom, jak vzájemně masturbovali nebo jak musel při potápění v bazénu zadržovat dech a provádět Jacksonovi orální sex. Celá pravda už však najevo nikdy nevyjde, je tedy jen na lidech, zda příběhu, na který existuje jen jeden úhel pohledu, budou věřit.

Související články

Další články